نهمین جلسه شورای برنامه ریزی استان اردبیل با حضور مدیران دستگاه های اجرایی در حالی برگزار شد که طرح جامع این شهر به تصویب نهایی رسید.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اکبر بهنام جو

استاندار اردبیل با اشاره به تصویب طرح جامع شهرستان مشگین شهر اظهار کرد: مشگین شهر یکی از مناطق مهم و در عین حال گرشگرپذیر استان است که جای دارد براساس طرح جامع این شهرستان که به تصویب شورای برنامه ریزی رسید، توسعه همه جانبه این منطقه در دستور کار قرار گیرد.

اکبر بهنامجو با بیان اینکه اولین هتل پنج ستاره در مشگین شهر در حال احداث است، خاطرنشان کرد: در کنار احداث هتل پنج ستاره در ای شهرستان دریاچه مصنوعی نیز طراحی شده تا با کمک شهرداری زمینه اجرایی شدن آن فراهم آید.

وی با بیان اینکه در طرح جامع مشگین شهر کاربری های مسکونی، تجاری و خدماتی و بهداشتی به شکل کامل در نظر گرفته شده است، گفت: ایرادات این طرح جامع با تلاش فرماندار و شهرستان مشگین شهر رفع شده و زمینه برای توسعه آن به عنوان الگوی شهرهای استان در بخش گردشگری مهیاست که انتظار می رود با عملیاتی شدن آن زمینه تاسعه و رفاه مردم نیز در منطقه فراهم آید.

استاندار اردبیل با بیان اینکه به هیچ وجه در توسعه مشگین شهر نباید از طرح جامع عدول کنیم، افزود: طرح جامع سند قانونی محکم است که باید به آن پایبند باشیم تا مردم با آرامش و بر مبنای این طرح جامع بتوانند ساخت و ساز و کارهای عمرانی را انجام داده و به شکل ضابطه مند توسعه مشگین شهر روبه جلو حرکت کند.

در این جلسه فرماندار مشکین شهر نیز با بیان اینکه مطالعات طرح جامع مشگین شهر از سال ۹۳ شروع شده و با گذشت ۶ سال این طرح به تصویب رسیده است، افزود: با اجرایی شدن این طرح بسیاری از مشکلات و دغدغههای مردم در توسعه شهر رفع خواهد شد و پروندههای قضائی نیز به حداقل میرسد.

اکبر صمدی گفت: امیدواریم با تلاشی که اداره کل راه و شهرسازی و دفتر فنی استانداری انجام میدهد زمینه ابلاغ و تصویب طرح جامع فراهم آید تا گام موثری در توسعه مشگین شهر برداشته شود.

ساخت و ساز

جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز در مشگین شهر گرفته می شود

شهردار مشگین شهر نیز با بیان اینکه در قالب این طرح جامع جلوی ساخت و سازهای غیرقانونی گرفته میشود، گفت: در طرح جامع به بحث ترافیک توجهی جدی شده و همچنین مکانهای آموزشی، ورزشی و بهداشتی به شکل کامل در نظر گرفته شده است.

رحمت انوری آذر تاکید کرد: در طرح جامع ۵۳ هکتار از محدوده کاسته شده تا زمینه جلوگیری از ساخت و سازهای اضافی در محدوده شهر فراهم میآید که این امر به توسعه شهر به صورت کامل و جامع کمک کند.

وی از انتقال کشتارگاه صنعتی مشگین شهر به مکان جدید به عنوان کشتارگاه صنعتی خبرداد و بیان کرد: برای دفع اصولی پسماند و زبالههای شهری نیز با همکاری پیمانکاران زمین جدید در نظر گرفته شده است تا به زودی محل انتقال این پسماند مشخص شود.

انتهای پیام/ایسنا