سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۷:۴۶
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ :: ۱:۲۴

مروری کوتاه بر اخبار استان اردبیل

چند خبر از استان اردبیل

🔹اکبر بهنام جو،  استاندار اردبیل گفت: با اجرای طرح های ریلی ، کشاورزی و صنعتی در یک برنامه ریزی سه ساله، حجم صادرات و واردات گمرکات استان اردبیل به بیش از ۱/۵ میلیون تن افزایش خواهد یافت.

🔹مسعود امامی یگانه، سرپرست فرمانداری اردبیل گفت: عملیات‌ ریل‌گذاری پروژه راه‌آهن اردبیل –میانه در ۱۲ بهمن‌ماه اولین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی آغاز می‌شود.

🔹 عباس جنگی مرنی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: تا چهارم بهمن ماه سال آبی ۹۹-۹۸ متوسط بارش در این استان ۸۳ میلی‌متر است که نسبت به مدت مشابه متوسط بلندمدت ۳۸ میلی‌متر کمتر بوده و حدود ۳۱ درصد کاهش دارد.

🔹به دنبال انعکاس پیامهای مردمی گروه بازرسی و نظارت تلفیقی تعزیرات حکومتی استان در طرحی جامع از تمامی جایگاههای عرضه سوخت در اردبیل بازدید و سوخت مصرفی رانندگان را از نظر کمی و کیفی ارزیابی می کنند.

🔹 حسن قبادی، فرماندار بیله‌سوار مغان از ارتقای گمرک این شهرستان مرزی به اداره کل خبر داد.

🔹ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: رویکرد اصلی دستگاه قضایی پیشگیری از تخلفات انتخاباتی بوده ولی در صورت بی اعتنایی به تذکر و هشدارهای قضایی متخلفان با برخورد قانونی مواجه می‌شوند.

🔹ناصر اسحاقی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر همزمان با پایتخت از ۱۵ الی ۲۲ بهمن در اردبیل خبر داد.

🔹حمید لطف اللهیان، شهردار اردبیل گفت: با تعامل و هم افزایی مجموعه مدیریت شهری با حامیان و سازمانهای مردم نهاد، وضعیت پناهگاه سگ‌های ولگرد شهر اردبیل بهبود پیدا می‌کند.

🔹علی صبحی، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۶۵۵ مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و ساز غیرمجاز در استان اردبیل شناسایی، متوقف و قلع و قمع شد.

🔹شهرام رسولی، مدیر کل ثبت احوال استان اردبیل گفت: نرخ طلاق در استان اردبیل در یک دهه اخیر حال صعودی یافته و از ۱.۶ در سال ۹۰ هم اکنون به ۲.۶ در هزار ازدواج در سالجاری رسیده است.

🔹علی رحیمی آذر، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از شناسایی و پلمب یک واحد تولیدی سرشیر غیربهداشتی و متخلف خبر داد.

🔹در اثر برخورد یک کامیون و ۲ خودرو سواری برلیانس و پژو پارس در جاده آستارا-اردبیل آستارا راننده ۵۳ ساله پژو در دم جان باخت.

مطالب مرتبط
اشتراک این خبر :
برچسب ها :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است