سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۸:۳۵
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ :: ۱۶:۱۰

پیش بینی وضعیت جوی استان اردبیل

طی روز چهارشنبه با عبور امواج کم دامنه تراز میانی جو، افزایش ابر و بارش پراکنده و خفیف برف و باران در برخی نواحی استان دور از انتظار نخواهد بود.

 

بررسی و تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان دهنده تداوم استقرار جوی نسبتاً پایدار در غالب مناطق استان تا اواخر هفته جاریست؛ لذا آسمان استان در طی این مدت صاف تا نیمه ابری خواهد بود.

ضمناً از روز چهارشنبه (۹ بهمن) با توجه به قرارگیری مرکز کم فشار بر روی دریای خزر و از روز پنج شنبه (۱۰ بهمن) با افزایش گرادیان فشار در سطح زمین، وزش باد گاهی تند جنوبی در برخی از مناطق بویژه نواحی مرکزی و جنوبی استان پیش بینی می شود.

باید خاطر نشان نمود که در طی این مدت، دما در طول روز بصورت تدریجی افزایش خواهد یافت؛ البته همچنان در طول شب و اوایل صبح یخبندان و رخداد دماهای زیر صفر در شهرستان های مرکزی و جنوبی استان تداوم خواهد یافت.

البته لازم بذکر است که طی روز چهارشنبه با عبور امواج کم دامنه تراز میانی جو، افزایش ابر و بارش پراکنده و خفیف برف و باران در برخی نواحی استان دور از انتظار نخواهد بود.

همچنین از اواسط روز جمعه (۱۱ بهمن) ورود سامانه ناپایدار جوی موجب افزایش ابر، وزش باد (گاهی تند)، کاهش دما، بارش برف و باران و گاهی رخداد مه خواهد شد که اطلاعات تکمیلی تر و هر گونه تغییرات احتمالی در خصوص این سامانه بارشی در بولتن های بعدی به اطلاع هم استانی های عزیز خواهد رسید

مطالب مرتبط
اشتراک این خبر :
برچسب ها :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است