روحانی گفت: اگر مجلس مال شما باشد، نوش جانتان


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

همایش استانداران و فرمانداران با حضور رئیس جمهور ، وزیر کشور، استانداران ، فرمانداران و معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و مدیران کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری سراسر کشور با هدف ارتقای سطح آگاهی مجریان انتخابات و ایجاد هماهنگی لازم برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بصورت قانونمند، سالم، پرشور و باشکوه ، امروز در تهران برگزار گردید.

رئیس جمهور در این مراسم گفت:

*شماها که در جلسات خصوصی خود می‌گویید مجلس بعدی ۱۰۰ درصد مال ماست؛ اگر مال شماست چرا غصه می خورید؟

*اگر مجلس مال شماست، پس بگذارید یک رقابت شکل بگیرد مشارکت بالا برود، مجلس هم مال شما باشد، نوش جانتان.

*مجری انتخابات و مجری قانون، وزارت کشور، استانداران و فرمانداران هستند، حالا قانون اساسی ما احتیاط کرده و گفته است یک دستگاهی هم از کنار نظارت کند اما حالا برعکس شده و ناظرمجری شده و مجری لجستیک!

*بزرگترین خطر دموکراسی تبدیل شدن انتخابات به تشریفات است.

* در این کشور چه کسی تصمیم گیر است؟ نمی شود لایحه دولت و مصوبه مجلس بین زمین و آسمان بماند و روابط بانکی ما با دنیا دچار مشکل شود.

* نباید با شعار منافع ملی زیرپا گذاشته شود و ترامپ و تروریست های کاخ سفید رابطه ایران و بانکهای جهان را قطع کنند

* بزرگ‌ترین خطر برای حاکمیت ملی ما روزی‌ است که انتخابات تشریفات شود.

* کلمه جمهوری در قانون اساسی ما هست اما می‌ترسم یک روزی این کلمه جمهوری هم باز جرم شود.

* وقتی مردم را در ۹۶ و ۹۸ دعوت کردیم آیا تقسیم می‌کردیم این جناح بیاید یا آن نیاید؛ همان‌طور که روز مشکل همه با هم هستیم بگذارید روز انتخابات هم همه باهم باشیم.روحانی: بعضی‌ها نسبت به کلمه همه‌پرسی حساسیت پیدا کرده‌اند و بعضی از این حساسیت‌ها به اندازه کرونا خطرناک است و باید مواظب بود که این بیماری سرایت نکند.

* اگر در انتخاباتی، یک سلیقه فراوان و یک دانه از سلیقه دیگر را باید با ذره بین و تلسکوپ در آسمان هفتم پیدایش کرد و یک سلیقه هم که اصلا نیست و وجود ندارد، اگر چنین چیزی در یک شرایطی بوجود آمد آن وقت انتخابات….

*  ترور برجام از سوی دشمنان به خاطر شروع رشد و تحرک اقتصادی ایران بود.

 

انتهای پیام/