مدیرعامل بانک ملی ایران :

حسین زاده گفت:این طرح بیست و سومین طرح راه اهن است که به ریل مرکزی متصل می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

محمدرضا حسین زاده

محمد رضا حسین زاده در آیین آغاز عملیات ریل‌گذاری راه آهن اردبیل – میانه افزود: بانک ملی بدنبال تامین خواسته‌های اصلی مردم استان در مینه تکمیل راه آهن اعتبار مورد نیاز این طرح را تامین کرده و در سفر دی ماه رییس جمهوری به استان نیز مشکل کمبود اعتبار مرتفع شد.

وی بیان کرد: دولت توجه ویژه‌ای به این طرح داشته و پیش‌بینی شده قبل از پایان دولت این طرح تکمیل و بهره‌برداری شود .

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل هم آغاز عملیات ریل گذاری ۹۰ کیلومتر از طرح ملی راه آهن میانه را نتیجه تلاش دولت دانست و گفت:ـ راه آهن مهمترین پروژه مطرح برای مردم استان بود که با پیگیری مسوولان استان و وزارت راه، عملیات ریل‌گذاری ان از اردبیل آغاز شد.

بهنامجو با پیش‌بینی پایان پروژه راه آهن اردبیل تا آخر دولت دوازدهم گفت: پیگیری ادامه این خط ریلی کشور به سمت شمال استان نیز ادامه دارد و طرح مورد نظر در مرحله مطالعاتی قرار دارد.

بیان کرد: این خط ریلی منطقی‌ترین و کم هزینه‌ترین مسیر ریلی در کریدور شمال ـ جنوب محسوب می‌شود و با ادامه احداث آن تا منطقه مغان و گمرک مرزی در شهرستان بیله‌سوار، کل استان به شبکه ریلی کشور متصل خواهد شد.

راه آهن

دولت دوازدهم اجرای راه آهن اردبیل – میانه را سرعت بخشید

مدیر عامل بانک ملی ایران گفت: دولت دوازدهم با تامین اعتبار مورد نیاز عملیات اجرایی طرح راه آهن اردبیل – میانه را سرعت بخشیده و مصمم است تا پایان این دولت به بهره‌برداری برساند.

استاندار اردبیل از نهایی شدن اجرای شهرک صنعتی مشترک بین ایران و جمهوری آذربایجان خبر داد و افزود: اجرای این طرح در سفر رییس جمهوری آذربایجان به ایران قبل از پایان امسال قطعی شده و در کنار آن بارانداز ریلی برای توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور نیز احداث می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر با افزایش ۳۵ درصدی نسبت به سال گذشته، حجم مبادلات صادراتی و وارداتی استان اردبیل حدود ۲۵۰ هزار تن است که با احداث بازانداز در منطقه پارس آباد، ظرفیت تجارت مرزی این به سه میلیون و ۲۵۰ هزار تن خواهد رسید.

استاندار اردبیل همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی برای ایجاد بارانداز ریلی در شمال استان و اتصال آن به راه آهن جمهوری آذربایجان در محدوده این شهرک گفت: با احداث ۱۴ کیلومتر راه آهن در شمال استان اردبیل، خطوط ریلی ایران به راه آهن کشور آذربایجان متصل می‌شود.

انتهای پیام/ایرنا