حبیب احمدی

رقابت بین افراد ذیل الذکر بدون در نظر گرفتن الویت و ترتیب بندی به شرح مرقومه خواهد شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

شمارش معکوس برای انتخابات مجلس یازدهم شروع شده ، اما یخ انتخابات با تنور نسبتا گرم پروپاگاندی حامیان کاندیداها وفضای مجازی و یا میتینگ ها غیر علنی هنوز آب نشده و حتی وعده های رنگین کاندیداها نیز چنگی به دل مخاطبان نمی زند.

هوای بس ناجوانمردانه سرد اردبیل نیز این کرختی را مضاعف کرده و طرفداران پروپا قرص برخی کاندیداها نیز اگر دست یاری به سوی کس یازند به سختی دست آورند از بغل که سرما سخت سوزان است و طاقت فرسا.

مهمترین عامل دلسردی مردم شاید این باشد که ترمز قیمت ها بریده شده و تورم لجام گسیخته عرصه را بر مردم بالاخص قشر آسیب پذیر تنگ کرده تا حوصله و مجالی برای اندیشیدن به این آوردگاه مهم وملی نداشته باشند.

از علل دیگر که فاکتور بگیریم باید گفت قهر با صندوق چاره ساز نیست و احساس می شود با نزدیک شدن به موعد انتخابات به مدد رسانه های جمعی این فضا رنگ عوض کرده و مردم را به تعیین سرنوشت خود ترغیب نماید.

اگر نگاه اجمالی به وزن کشی سیاسی کاندیداها در مرکز اردبیل داشته باشیم و با یک نظر سنجی عمومی از ناظران آگاه و قشرهای مختلف جامعه استنباط می شود که رقابت بین افراد ذیل الذکر بدون در نظر گرفتن الویت و ترتیب بندی به شرح مرقومه خواهد شد.

سید کاظم موسوی که از آرای سنتی ثابت تقریبا ۴۰ هزار رایی برخوردار بوده و به صورت هیاتی ستاد خود را پیش می برد اگر بتواند بر آرای شهری خود بیافزاید و از حاشیه سازی ها مصون بماند و مثل دوره های قبلی محبوبیتش سینوسی نباشد این دوره میتواند با سیر صعودی که دارد راهی بهارستان شود.

علی نیکزاد که در بین طرفدارنش از وی به چهره ملی یاد می شود حتی یارانش با مطرح کردن ریاست مجلس می خواهند ایشان را بولد کنند غافل از اینکه تابحال نتوانسته اند افکار عمومی را در خصوص عدم تکمیل راه آهن اردبیل و پروژه های ملی دیگر استان در زمان صدارتش بر راه و شهرسازی اقناع کنند و این موضوع و عوامل دیگر باعث شده وی کارزار سختی در پیش داشته باشد. اما به خوبی توانسته ویترین ستادش را با مدیران استانی و چهره های شاخص بزک کند و باید منتظر ماند و دید این سرهنگ ها خواهند توانست پیاده نظام های ستاد را به نحو احسن فرماندهی کرده و پیروزی را از آن خود کنند یا مثل بادمجانهای دور قابچین خواهند ماند.

رضا کریمی تنها چهره بازمانده از اردوگاه اصلاح طلبان است با اینکه در دور اول نتوانسته بود از فیلتر هیات نظارت رد بشود اما بعدا توانست پس از اخذ صلاحیت وارد گود انتخابات شود.
وی که کارنامه قابل قبولی در افکار عمومی از بابت جذب سرمایه گذار ومخصوصا توسعه بخش کشاورزی در قامت نایب رییس کمسیون کشاورزی مجلس دارد و با عنایت به اینکه قطعا سبد رای کاندیداهای اصلاح طلب رد صلاحیت شده به سبد ایشان اضافه خواهد شد می تواند بدون دغدغه راهی بهارستان شود. حضور پرشور حامیان و رشد تزایدی طرفداران در ستاد ایشان موید این مطلب است.

صدیف بدری یکی دیگر از کاندیداهای مطرح این دوره می باشد ستاد نامبرده مثل سابق از نظم و انسجام خاصی برخودار بوده و مهندسی شده تبلیغات خود را پیش می برد از هر طیفی رای داشته و اگر بتواند محبوبیتش را مقبولیت بخشد یکی از اقبالهای مجلس یازدهم خواهد بود.

یوسف اکبری هم به مدد رسانه ای بودنش جور یک تیم رسانه ای حرفه ای را به تنهایی یدک می کشد به طوری که در فضای مجازی به عزیز اردبیل مشهور گشته و اگر بتواند این برند را به فضای حقیقی جامعه بکشاند یکی از گزینه های سرسخت انتخابات پیش رو خواهد بود.

آقایان حقیقت پور، کاظم دبیر و احد بیوته نیز در تعقیب افراد مذکور بوده ولی از قدیم گفته اند انتخابات اردبیل در یک روز مانده به انتخابات مشخص می شود و سناریوهای متعددی محتمل است اتفاق افتاده و کلا وررق برگردد و تمام پیش بینی ها کشک شود باید منتظر ماند و دید انتخابات اردبیل آبستن چه رویدادی خواهد بود.

انتهای پیام/