چندین سال است که دیگر هیچ تبلیغی برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی نمی شود، تصادفات جاده ای اتوبوس هم افزایش یافته است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

باقرجوان، مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در خصوص علت افزایش سوانح جاده‌ای اتوبوس‌ها در یکی دو ماه اخیر گفت: از نظر ما حتی یک نفر کشته در سوانح جاده‌ای هم رقمی بزرگ و ناراحت کننده است و ما آن را نمی‌پذیریم اما اگر آمار کشته‌های سوانح جاده‌ای در تصادفات خودروهای عمومی و شخصی مقایسه کنیم، می‌بینیم که تعداد کشته‌ های سوانح جاده‌ای که با خودروهای عمومی بوده، به مراتب بسیار کمتر از کشته‌های خودروهای شخصی است.

انتشار اخبار تصادفات اخیر اتوبوس‌ها در رسانه‌ها سبب نگرانی مردم شده است بنابراین اگر تعداد تصادفات منجر به فوت از سوی رانندگان اتوبوس افزایش یابد، سازمان راهداری این موضوع را برنمی تابد و قطعاً برخوردهای جدی تری با رانندگان متخلف خواهد کرد.

این مقام مسئول افزود: سیاست جدید سازمان راهداری این است که با توجه به اینکه مسئولیت حمل مسافر بر اساس قانون با شرکت‌های حمل و نقل مسافری است، لذا این شرکت‌ها را موظف کرده ایم تا پایش لحظه‌ای برای ناوگان فعال در جاده‌ها را راه اندازی کنند؛ به این صورت که وسیله نقلیه از ابتدای سفر که صورت وضعیت صادر می‌شود تا انتهای مسیر اعم از آزادسواری مسافران در اطراف پایانه اتوبوسرانی، حمل بار غیر مجاز در جعبه بغل اتوبوس، مصرف دخانیات و خوردن و آشامیدن در حین رانندگی و همه اقدامات دیگری که اتوبوس‌رانان مرتکب می‌شوند، به صورت لحظه‌ای تحت نظر است.

بعد از افزایش قیمت بنزین از ۲۴ آبان شاهد رشد ۱۱ درصدی مسافران حمل ونقل عمومی و اتوبوس‌ها در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده ایم که نشان دهنده رشد تقاضای سفر با حمل و نقل عمومی به جای خودروی شخصی است.

انتهای پیام/