مسلم نوروززاده

در قسمت سیزدهم از سلسله یادداشت های تا انتخابات ۹۸ لازم است تا نگاهی دیگرگونه به نقاط ضعف تبلیغاتی کاندیداها داشته باشیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مسلم نوروززاده

کمتر از ۱۵ روز به انتخابات مجلس یازدهم فرصت باقیست.

با رصد فعالیت های انتخاباتی کاندیداها و واکنش افکار عمومی مشخص است که استراتژی های انتخاباتی کاندیداهای مجلس یازدهم با از دست دادن #جاذبه_اولیه تکراری شده و در برخی موارد حتی به نوعی به بن بست برخورده است. موضوعی که می توان از آن با عنوان ایست انتخاباتی یاد کرد. به نظر می رسد گذر از این وضعیت نیازمند #تمهیدات جدی است.

یوسف اکبری:

یوسف_اکبری تنها کاندیدای خبرساز روزهای اخیر، انتقاد از لیست جمنا را در دستور کار خود قرار داده است. علیرغم اینکه انتقادات اکبری به لیست جمنا در پاره ای موارد، وارد و بجاست، تداوم انتقاد از جایگاه لیست جمنا در شرایطی که لیست متشکله آن جزو دوستان و همقطاران سابق اکبری نیز بشمار می روند، برای بسیاری از همفکران و حتی رقبای سیاسی این کاندیدا تعجب آور است چراکه ادامه این روند و به چالش کشاندن مداوم نفرات نهایی جمنا، به نفع چند کاندیدای مدعی دیگر خواهد بود.

رضا کریمی:

رضا_کریمی که انتظار می رفت با رد صلاحیت هم طیفانش، سوار موج اصلاح طلبی شود، به علت کارنامه ضعیف دوران نمایندگی، در مقایسه با دو همکار پارلمانی خود، نتوانست از فرصت بوجود آمده بهره برداری نماید. رصد نوع فعالیت های میدانی کریمی نشان می دهد که نظم مدرسه ای ایشان در مجلس در میدان تبلیغات انتخاباتی چندان موثر نیست و تا کنون توقعات کاذبی که از یک داوطلب قدرتمند که داعیه #تنهاترین اصلاح طلب رقابتها را یدک می کشد، با حال و روز فعلی وی فرسنگها فاصله دارد.

سید کاظم موسوی و علی نیکزاد:

سید_کاظم_موسوی و علی_نیکزاد، به روال ماه های اخیر که با فاصله معناداری از دیگر کاندیدها در حال افزودن به آرای خود بودند، با شتاب گرفتن تحرکات سایر رقبا، احتمالا در روزهای کم باقیمانده به روز رای گیری، چالش های جدیدی را تجربه خواهند کرد. سیر صعودی ماه های گذشته این دو داوطلب در روزهای اخیر و در غیاب ارائه دیدگاه های جدید، رقبا را امیدوار نگه داشته است و حتی در پاره ای موارد تا مرز رسیدن به رتبه و جایگاه آنها نیز کشانده است. البته انتظارات بالا در مورد این دو داوطلب، سطح #توقعات را نیز به میزان قابل توجهی افزایش داده است. بازگرداندن فروغ سابق به فعالیت این دو کاندیدا، نیازمند تمهیداتی جدید است.

صدیف بدری:

استارت تبلیغات انتخاباتی صدیف_بدری بسیار بهتر از سایر رقبا کلید خورد. همایش ها و نشست های وی اگر چه در اوایل با قدرت جذب و اقبال خوب مردمی مواجه شد اما به مرور دچار #روزمرگی شد و اثرات این مانورها به دلیل دلزدگی مخاطبان و نداشتن سوژه ها و مطالبات جدید، هر روز در حال کاهش است. حرفها واستراتژی های تکراری ستاد انتخاباتی بدری در روزهای سرنوشت ساز آتی، حتی می تواند به پاشنه آشیل این کاندیدا تبدیل شود.

منصور حقیقت پور:

منصور_حقیقت_پور بعد از رد صلاحیت اکثر کاندیداهای منتسب به داخل شهر، پایگاه آرای داخل شهر خود را تقویت کرده وتمرکز خود را به آرای محلات و روستاها معطوف نموده است. شواهد نشان می دهد حقیقت پور با تجزیه و تحلیل دلایل شکست ۴ سال گذشته خود، در این دوره بیش از پیش به سطح مطالبات محلی متمرکز شده و با #تغییر_گفتمان مردم محورانه و تاکید به مسائل منطقه ای، قصد دارد خود را در جمع مدعیان اصلی ببیند. هر چند وی نیز تا تحقق این مهم کار سختی در پیش دارد و باید در روزهای آینده، پیرامون مسائل متعددی، خیلی شفاف و صریح، پاسخگو باشد.

انتهای پیام/