معاون وزیر جهاد کشاورزی در اردبیل:

با این حرکتی که در راستای احداث و راه‌اندازی شهرک‌های محمد علی طهماسبی گفت:گلخانه‌ای در سطح شهرستان مرزی پارس‌آباد مغان آغاز شده است این منطقه به قطب کشت گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

گلخانه

معاون وزیر جهاد کشاورزی در اردبیل با بیان اینکه شهرستان پارس‌آباد به قطب کشت گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود تصریح کرد: با این حرکتی که در راستای احداث و راه‌اندازی شهرک‌های گلخانه‌ای در سطح شهرستان مرزی پارس‌آباد مغان آغاز شده است این منطقه به قطب کشت گلخانه‌ای کشور تبدیل می‌شود.

طهماسبی اظهار داشت: امروزه بحران آب در کشور بسیار جدی است و ما با کمبود آب روبه‌رو هستیم و باید با استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری نقش مهمی در مدیریت منابع آبی ایفا کنیم.
وی با تأکید بر اینکه “باید برای توسعه و گسترش کشت گلخانه‌ای در سطح کشور تلاش کنیم” افزود: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای به‌دلیل مصرف کم آب، مقاومت در برابر تنش‌های محیطی و همچنین افزایش راندمان تولید محصول، می‌تواند راهبردی کارآمد برای توسعه کشاورزی باشد.

بحران آب در کشور بسیار جدی است

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: امروزه بحران آب در کشور بسیار جدی است و ما با کمبود آب روبه‌رو هستیم و باید با استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری نقش مهمی در مدیریت منابع آبی ایفا کنیم.

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ابراز کرد: در سال‌های گذشته تنها ۱۲ هکتار گلخانه در سطح استان اردبیل احداث شده بود اما اکنون با ایجاد زیرساخت‌های لازم منجر به راه‌اندازی شهرک گلخانه‌ای ۱۶۰۰هکتاری شده است و این میزان به ۲۸۴ گلخانه در استان اردبیل ارتقا یافته است که رکوردی در توسعه گلخانه‌ای کشور محسوب می‌شود.

طهماسبی ادامه داد: توسعه محصولات گلخانه‌ای در منطقه مغان نیازمند توسعه زیرساخت‌های لازم برای صادرات محصولات گلخانه‌ای است که این شرایط در آینده نزدیک فراهم می‌شود.

انتهای پیام/تسنیم