رییس پلیس راه استان اردبیل با اشاره به بارش برف و تغییر شرایط جوی اضافه کرد: تردد در محور خلخال - اسالم، اردبیل - آستارا و نیر - سراب فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر بوده و تا اصلاع ثانوی تردد کامیون‌های کشنده در محور خلخال - اسالم ممنوع می باشد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

سید محمد صفوی افزود: با توجه به برودت هوا و بارش برف به ویژه در مناطق کوهستانی رانندگان قبل از سفر خودروهای خود را بررسی و با اطمینان از سلامت فنی خودرو، سوخت کافی و همراه داشتن زنجیر چرخ حرکت کنند.
وی تاکید کرد: رانندگان علاوه بر همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی از سالم بودن سیستم گرمایشی وسیله نقلیه و برف پاکن خودرو اطمینان حاصل کنند و در صورت ضرورت سفر مسافران لباس گرم و غذای کافی به همراه داشته باشند.

وی بیان کرد: با توجه به مه آلود بودن هوای استان اردبیل رانندگان به هنگام رانندگی فاصله طولی را رعایت کرده و با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا از بروز حوادث رانندگی جلوگیری شود.

رانندگان عازم استان اردبیل تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند

رییس پلیس راه استان اردبیل گفت: رانندگانی که قصد سفر به استان اردبیل را دارند زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.

سرهنگ صفوی با بیان اینکه عملیات برف روبی و نمک‌پاشی در اکثر محورها استان انجام شده است، ادامه داد: هم اکنون تمامی جاده های اصلی و فرعی استان باز و تردد در آنها امکان‌پذیر است.

وی گفت: پلیس راه استان استان اردبیل با آمادگی کامل در تمام جاده های این استان برای هرگونه خدمات امدادی و انتظامی در محل‌های مورد نظر مستقر شده است.

اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب‌های بسیار تندی به زمین‌های کم ارتفاع اطراف خود شامل کرانه های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت های کم ارتفاع استان های آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می شود و به همین لحاظ جاده های این استان اغلب دارای پیچ ها و شیب های بسیار تند هستند.

هشت گردنه سخت گذر به نام های حیران ، صایین ، بودالالو ، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره آغاج و اسلام آباد در راه های ارتباطی این استان قرار دارند.

انتهای پیام/