مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل:

محبوب حیدری در خصوص طرح جدید دولت برای خانه دار کردن مردم اضافه کرد: در قالب طرح اقدام ملی با تامین زمین به دنبال خانه دار کردن متقاضیان هستیم که در فاز نخست ۴ هزار واحد احداث می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

محبوب حیدری

مدیرکل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: به همین منظور ۵ قطعه زمین در شهر اردبیل انتخاب شده که می‌توان در این قطعات در مجموع ۵۴۰ واحد مسکونی احداث کرد.

به گفته حیدری این طرح به معنی شهرک سازی و یا ساخت مسکن در حاشیه شه‌ها نیست در مقابل زمین‌های انتخابی در جایی واقع شده که تمامی زیرساخت‌های لازم فراهم است و زمین در محدوده شهر واقع شده است.

وی با بیان اینکه برای اردبیل ۵۰۰ واحد دیگر نیز پیش‌بینی شده که در حال آماده‌سازی زمین هستیم و در فراخوان دوم زمین‌های جدید معرفی می‌شود، افزود: به جز سه شهر نیر، سرعین و مشگین شهر در مابقی شهرها زمین در اختیار داشتیم که در حال رایزنی برای اختصاص زمین در این سه شهر هستیم.

وی با بیان اینکه مطابق توافقنامه با ستاد اجرایی حضرت امام(ره)، پیمانکار انتخاب شده است و در سفر رئیس جمهور کلنگ زنی ۵۴۰ واحد در اردبیل انجام شد، ادامه داد: هزینه ساخت هر متر مربع ۲ تا ۲٫۵ میلیون برآورد شده که برای ۲ میلیون تومان آورده مردم باید ۱۰۰ میلیون باشد و ۳۰ میلیون تومان از آن را در ابتدا به صورت کامل پرداخت کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه در این طرح عنوان شده زمین یک سوم قیمت ساخت است، گفت: در صورتی که این بند حذف شود زمین‌های مناسب دیگری را نیز برای اجرا پیش‌بینی کرده‌ایم.

به گفته حیدری ثبت نام فاز نخست مسکن ملی در اردبیل تنها در نیم ساعت انجام شد اما بررسی‌ها نشان می‌دهد ۷۰ درصد متقاضیان واجد شرایط نیستند که بی‌شک غربال می‌شوند و سیاست ما این است این طرح تا پایان سال آینده به اتمام برسد.

مسکن

هزار متقاضی احداث مسکن در بافت فرسوده

حیدری با تاکید به اینکه در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت از بنیاد مسکن برای اختصاص زمین مدد خواهیم گرفت، ادامه داد: برای این شهرها حدود ۷۰۰ واحد پیش‌بینی شده است.

وی به احداث ۳۳۰ واحد مسکن مشارکتی نیز اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۱۲۰ واحد در مشگین شهر و ۲۱۰ واحد در اردبیل احداث می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در خصوص اقدامات انجام شده برای ساماندهی بافت فرسوده نیز گفت: ما در بافت فرسوده و بافت میانی شهری برای ۳۶۰۰ واحد ظرفیت اعطای تسهیلات داریم.

به گفته حیدری تاکنون هزار نفر متقاضی از تسهیلات بهره مند شدند و آماده ارائه تسهیلات برای افراد متقاضی دیگر نیز هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مسکن ملی در بافت فرسوده احداث می‌شود یا نه، افزود: راه و شهرسازی در اجرای مسکن ملی باید زمین مناسب در اختیار متقاضی قرار دهد و ما در بافت فرسوده و سکونتگاه‌ها زمین نداریم.اما دستگاه‌هایی که در این بخش‌ها زمین در اختیار دارند موظف به اختصاص زمین هستند.

حیدری ادامه داد: اگر سایر دستگاه‌ها در اعطای زمین مشارکت کنند می‌توانیم مسکن ملی را در زمین اعطایی نیز احداث کنیم.

انتهای پیام/تسنیم