جمع بندی فعالیت های یک ماه اخیر کاندیداهای استان اردبیل نشان می دهد که نشست های خصوصی و بیشتر خانه به خانه معطوف شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

با کنار هم قرار دادن نظرات مردمی، #علی_نیکزاد تا به این لحظه شانس اول راهیابی به مجلس از حوزه مرکز استان را دارا می باشد. نیکزاد در یک هفته اخیر و قبل از علنی شدن تبلیغات انتخاباتی، سر و سامان خوبی به ستادهای خود داده و حضور چهره های مطرح سیاسی، فرهنگی، ورزشی و… را در ستاد خود رقم زده است.سید_کاظم_موسوی بدون تعلل و با قدرت تمام پشت سر نیکزاد فعال است و بی محابا به عنوان مدعی دوم، فاصله خود را با سایر رقبا افزایش می دهد. موسوی از چند منظر سبد آرای خود را تقویت کرده و کماکان در حال افزودن بر آن است. پایگاه سید یک موقعیت خاصی دارد و هم داخل شهر، هم حاشیه و هم روستاها را شامل می شود. تثبیت آرای سید یک شبه به دست نیامده و حاصل ۳ دوره متوالی حضور در انتخابات و تلاش های شبانه روزی در این زمینه است.

احد_بیوته به عنوان یک کاندیدای مردمی، محبوبیت خود را در روستاها و حاشیه شهرها به نقطه مطلوبی رسانده و در حال تقویت این روند است. بیوته پتانسیل بالایی برای همراه کردن آرای خاکستری مردمی را دارا بوده و به خاطر نداشتن منابع مالی قابل اتکا و همچنین حاشیه های سیاسی و…، در نزد افکار عمومی مورد توجه ویژه است. نطق های بیوته در بسیاری مواقع آتشین و بی پرواست، گویی از دل همین مردم بر می خیزد که می تواند برگ برنده ای برای رساندن وی به جمع مدعیان بحساب آید.

#بدری، #حقیقت پور، #اکبری و #کریمی، در یک هفته مانده به روز رای گیری، از شانس های برابری برای رسیدن به مجلس برخوردار هستند. ۴ گزینه فوق، ۲ راه بیشتر ندارند. یا با سپردن شرایط به قضا و قدر الهی و تداوم روند فعلی تا روز آخر باید منتظر وقوع #معجزه باشند تا مستقیما به مجلس برسند یا با حضور در دور دوم انتخابات، بار دیگر و در یک رقابت جدید، شانس خود را دوباره امتحان نمایند.

راه دومی هم برای پیشبرد اهداف وجود دارد. ترسیم #نقشه_راهی_جدید و افزودن برخی مکمل ها به آن در این یک هفته. هر کدام از این ۴ نامزد، نقاط قوت و ضعف فراوانی دارد. بدری به عنوان نماینده فعلی مردم و کارنامه ای نسبتا سنگین و دارای یک تیم ستادی قدرتمند، در روزهای منتهی به رای گیری باید علاوه بر تاکید دوباره به فعالیت ها و خدمات بدری در طی ۴ سال اخیر، نیم نگاهی به ارائه برنامه های آینده نیز داشته باشد.

حقیقت پور نیز در تشکیل یک تیم ستادی استخوان دار خوب عمل کرده است. وی بهدیک چهره ملی مشهور است و مسئولیت های وی در مجلس نهم و بعد از آن کاملا گواه این ادعاست. در روزهای آینده، وی باید در چند موضوع با مردم روراست حرف بزند. نظر نهایی خود را در مورد پروژه #راه_آهن بیان کرده و موانع توسعه استان را در زمان استانداری و نمایندگی عنوان کند. وی با این ترکیب در دسترس، راه آسانی برای رسیدن به مجلس در این دوره دارد، البته به شرطی که بتواند مدیریت خلاقانه ای بخرج دهد.

اکبری دیر به جمع مدعیان اضافه شد اما خوب خود را به جلو کشیده است. تیم ستادی وی با وجود ضعف های مالی، برنامه های انتخاباتی را خیلی خوب به پیش می برد. از افشاگری های گذشته وی نیز کاسته شده و بنظر می رسد اکبری متوجه شده برای رسیدن به موفقیت بایستی از خود مایه بگذارد نه از اتفاقات گذشته. روند فعلی اکبری بعد از فراز و فرود زیاد، #تثبیت شده و در یک هفته آینده، کار سختی برای رسیدن به جمع مدعیان دارد.

کریمی داعیه دار تنها کاندیدای اصلاح طلب حوزه انتخابیه، همچنان در بیان عملکرد ۴ ساله خود با #تعلل و کم کاری مواجه است. وی در سخنان خود بجای اشاره به کارهای کرده خود در کمیسیون کشاورزی مجلس، از پروژه راه آهن و بودجه چند برابری راه های مواصلاتی استان مایه می گذارد. تنها امید جهش آرای وی به حمایت سردمداران اصلاح طلب استان است تا از این رهگذر، سبد آرای خود را بهبود ببخشد. امیدی که در صورت تحقق هم، تصور نمی شود دردی را درمان نموده و سبب تقویت جهشی آرای وی شود.

دبیر فردی #اخلاق_مدار و فرماندار چند شهر در روزگاران گذشته، در سایه حضور نیکزاد و اکبری، با ریتمی آهسته در حال حرکت است و با نگاهی به فعالیت های ماه های اخیر وی ، تصور شتاب گیری تبلیغات انتخاباتی وی دور از ذهن به نظر میرسد.

توحیدی بخاطر سالها فعالیت در مشاغل رده بالای امنیتی، شناخت خوبی از وی در نزد افکار عمومی شهروندان وجود ندارد. اما دیدارهای رودرو با وی نشان می دهد فردی #صادق و خوش مشرب است و با توجه به اینکه به مشکلات موجود اشرافیت خوبی دارد، بی پروا به بیان آنها می پردازد. فرصت کم باقیمانده برای رسیدن به جمع مدعیان، نیازمند یک کار قدرتمند و اتخاذ تمهیدات رسانه ای از طرف تیم ستادی وی را می طلبد.

مسلم نوروززاده

انتهای پیام/