چهره های برتر انتخابات ؛ از یوسف اکبری جدیدترین چهره انتخابات تا سید کاظم موسوی چهره پرتکرار انتخابات


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بررسی چهره های حاضر در عرصه رقابتها تنوع خاصی را شامل می شود که بررسی موردی آن خالی از لطف نیست. اگر طبق بازخورد اجتماعی فعالیت کاندیداها #سید_کاظم_موسوی را نفر اول و علی_نیکزاد را نفر دوم رقابت قبول کنیم و #یوسف_اکبری و #رضا_کریمی که برای جایگاه سوم تلاش می کنند مقایسه کنیم و #صدیف_بدری و #منصور_حقیقت_پور را که در جایگاه بعدی قرار دارند بعنوان چهره های برتر قرار دهیم باید از یوسف اکبری بعنوان چهره جدید انتخابات و سید کاظم موسوی چهره پرتکرار صحنه انتخابات یاد کنیم.

 

انتخاب

جدیدترین چهره:

یوسف_اکبری با اینکه در مسند فرماندار اردبیل چندین انتخابات برگزار کرده است اما برای فضای انتخابات چهره جدید است. او در حقیقت چهره جدیدی است که دیر شروع کرد اما با شتاب بیشتر اوج گرفت. هر دورهِ انتخابات میزبان یک نفر چهره جدید است که بعنوان پدیده مطرح می شود و سپس راهی مجلس می شود. وضعیت #محمد_فیضی در دور قبل، #منصور_حقیقت_پور در انتخابات ۹۰، #سید_کاظم_موسوی در انتخابات ۸۶ که در رقابت با #حسن_نوعی_اقدم گوی سبقت را از وی ربود دلایل تجربی دال بر صحتِ ادعایِ سهمیهِ یک چهره جدید در انتخابات است که یوسف اکبری بیشترین تطابق را با این شرایط دارد و بعنوان پدیده به مجلس راه خواهد یافت البته اینکه این راهیابی در دور اول انتخابات باشد یا به روال سابق به دور دوم موکول شود فعلا در هاله ای از ابهام است.

انتخاب

چهره پرتکرار انتخابات:

سید_کاظم_موسوی چهره پر تکرار انتخابات با کوله باری از تجربه پس از شکست در رویارویی با محمد فیضی چهار سال سکوت پیشه کرد و تا سه ماه قبل که ورودش به صحنه انتخابات زلزله به پا کرد به هیچ وجه در تعادل معادلات انتخابات گنجانده نمی شد. سید نیز دیر آمد اما وقتی وارد عرصه شد سرسخترین مخالفان وی نیز سلام بر سید را زیر لب زمزمه کردند. موسوی هرچند با لیست اصولگرایان در این صحنه حضور دارد اما ستادش از نیروهای اصلاح طلب و اعتدالگرا نیز بی بهره نیست. موسوی با تایید شورای نگهبان که سخت گیری در بررسی سواستفاده های مالی را اولویت قرار داده بود ثابت کرد که تخریبهای دور قبل صفحه ای از مظلومیت سید بر صفحه تاریخ انتخابات اردبیل است.موسوی را بی شک می توان بعنوان نفر اول منتخبین این دوره در پیش بینی ها مورد ارزیابی قرار داد.

نوشته شهرام سلیمان زاده

انتهای پیام/