چند خبر از استان اردبیل


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

🔹به دنبال انعکاس مشکلات اهالی شهرستان خلخال در فضای مجازی، نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: این سازمان بدون محدودیت مالی و امکاناتی برای کمک به برف‌روبی و مشکلات دیگر ناشی از بارش برف در شهرستان خلخال آمادگی کامل دارد و اعتبار مورد نیاز برای این منظور تامین می‌شود.

🔹مراسم چهلمین روز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور پرشور مسئولان، فرمانده هان نظامی و انتظامی ،خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم در حسینیه ثارالله سپاه حضرت عباس(ع) استان برگزار شد.

🔹سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اعلام کرد: با توجه به برودت هوا و افت فشار گاز، احتمال بروز قطعی جریان گاز در واحدهای تولیدی، مرغداری‌ها، گاوداری‌ها و گلخانه‌ها در ساعات آتی دور از انتظار نیست و تمهمیدات مرتبط و سوخت جایگزین لحاظ شود.

🔹راه ۱۱۶۳ روستای استان اردبیل که بر اثر بارش برف و کولاک مسدود شده بود، باز شد و تلاش برای بازگشایی راه ۹۵ روستای دیگر ادامه دارد.

🔹دکتر بابک نخستین معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با رد شایعات ورود بیماری کرونا به کشور گفت: استان اردبیل با انجام اقدامات مورد نیاز در سطوح مراکز درمانی، بهداشتی و پیشگیری، آمادگی مناسبی در برابر شیوع احتمالی ویروس کرونا دارد.

🔹در پی بارش سنگین برف در خلخال، تردد در این شهرستان به سختی انجام پذیرفته و بسیاری از کوچه‌های این شهرستان مسدود هستند.

🔹حسن قبادی، فرماندار بیله‌سوار مغان از کشف و ضبط ۱۵۷ کیلوگرم هرویین در گمرک این شهرستان مرزی در روز پنجشنبه خبر داد.

🔹سیاوش محمدی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: از اواخر وقت امروز سامانه بارشی وارد استان شده و با حاکمیت این سامانه از امشب

انتهای پیام/