برخی جاده های روستایی شهرستان خلخال که بعد از بارش سنگین برف بازگشایی شده بود دوباره مسدود شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

برخی جاده های روستایی شهرستان خلخال که بعد از بارش سنگین برف بازگشایی شده بود دوباره مسدود شد.

باز هم بهمن و باز کوه های اسکستان

️شب گذشته همحوالی ساعت ۱۱شب بهمن بزرگی در منطقه پردآوه اسکستان ریزش کرد.

️بزرگی این بهمن که پنجمین بهمن روزهای اخیر در منطقه بود، به حدی بود که به گفته شاهدان تا باغ های اطراف  نیز حرکت داشته است.

️راهداری خلخال هم اکنون در حال بازگشایی این مسیر میباشد.معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل به همراه مدیران کل مدیریت بحران و دفتر فنی استانداری و فرماندار شهرستان خلخال و دستگاه های خدمات رسان به صورت شبانه از عملیات برف‌روبی روستاهای شهرستان خلخال بازدید کرد.

تخصیص ۳ میلیارد تومان برای تجهیز ماشین آلات برف روبی

معاون امور عمرانی استانداری اردبیل از تخصیص ۳ میلیارد تومان با دستور استاندار از سوی سازمان برنامه و بودجه برای تامین تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز شهرستان خلخال خبر داد.

فرزاد قلندری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت:  راه ۱۴۱ روستا در بارندگی برف اخیر در شهرستان خلخال مسدود شده بود که بیشتر این راه‌ها بازگشایی شده و راه ۳۰ روستای باقی مانده در حال بازگشایی است.

وی با اشاره به اینکه  با تلاش مسئولان محلی و استان ستاد مدیریت بحران در این شهرستان تشکیل و از قطعی برق و گاز جلوگیری شده است، گفت: معابر خلخال در حال برف روبی بوده و در حال حاضر ۷۰ دستگاه ماشین آلات سنگین از خلخال و بخش خصوصی مشغول فعالیت هستند.

برف

در این بازدید با توجه به تامین ماشین آلات سنگین مورد نیاز به ضرورت تسریع در انجام عملیات بازگشایی راه‌های ارتباطی روستاهای شهرستان تاکید و مقرر شد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ظرف ۲۴ ساعت آینده نسبت به بازگشایی راه‌های روستایی اقدام کند.

️مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل هم در بازدید از این جاده ها اظهار کرد: بر اثر کولاک شدید شب گذشته راه ۸ روستا که بازگشایی شده بود مجدد مسدود شد.

️فرهاد عبدالعلی پور افزود: در حال تلاش مضاعف برای بازگشایی هر چه سریع راه این روستاها و کمک رسانی به روستاییان هستیم.

 

برف

بازگشایی جاده ۱۶۳ روستا

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل هم از بازگشائی راه هزار و ۱۶۳ روستای استان در چند روز اخیر خبر داد و گفت: بیشترین مسدودی راههای روستایی در خلخال با ۵۵ روستا و اردبیل ۴۰ روستا است که راهداران در تلاش هستند تا راه ارتباطی این روستاها را نیز برف روبی و بازگشائی کنند.

انتهای پیام/