سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۷:۰۳
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ :: ۱۲:۲۸

هجوم تخریبی هواداران نامزدهای انتخابات به مبلمان شهری

سه روز پس از شروع تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم گویا آرام آرام وعده‌ها و تعهدات نامزدهای انتخاباتی فراموش شده و هواداران آنها هجوم خود به مبلمان شهری در حوزه‌های انتخابیه استان اردبیل را افزایش داده‌اند.

انتخابات
هواداران نامزدهای انتخاباتی در اغلب شهرهای استان اردبیل گروه گروه با انبوه تصاویر و پوسترهای تبلیغی به جان در و دیوار مردم، تیرهای برق، علایم راهنمایی و رانندگی و پل‌های شهری افتاده‌ و چهره شهرها را به پلیدی کشانده‌اند.

دیوار و معابر شهری به تابلوهای بزرگ و رایگان تبلیغی برای نامزدهای انتخاباتی تبدیل شده و هواداران هر نامزد نیز بدون رعایت حقوق دیگران تصاویر فرد مورد نظر را بر روی عکس دیگر نامزدها چسبانده و چهره زشتی به زیبایی شهرها داده‌اند.

شهرهای استان اردبیل به صحنه کارزار ماموران شهرداری با هواداران برخی نامزدهای انتخاباتی تبدیل شده ، هر شبانگاه هواداران اقدام به چسباندن انبوه پوسترهای تبلیغی در معابر کرده و از صبح ماموران شهرداری کار کندن و امحای آنها از مکان‌های غیرمجاز تبلیغی را شروع می‌کنند و این تعقیب چسباندن و کندن هر شبانه‌روز بدون توقف ادامه دارد.

در برخی مناطق هواداران حتی به ابنیه تاریخی و معابری که با اقدام هنری تزیین شده ،نیز رحم نکرده و با چسب و مواد شیمیایی و پوستر آنها را در معرض آسیب قرار داده‌اند.

ایرج موذن‌زاده ،یک هنرمند مشگین‌شهری با انتشار تصاویر و نقاشی‌های زیبایی که توسط گروه هنری وی در معابر این شهرستان خلق شده گفت: این آثار هنری در شرایط سخت آب و هوایی و بعنوان کاری بی‌نظیر در سطح کشور انجام گرفته اما متاسفانه در اولین روز شروع تبلیغات مجلس یازدهم شاهد بی‌توجهی به برخی از نقاشی‌ها بوده‌ایم.

وی بیان‌کرد: بعنوان مدیر پروژه اجرای رنگ‌آمیزی و نقاشی‌های دیواری مزبور و یک شهروند دغدغه‌مند از همه نامزدهای انتخاباتی که مدعی خدمت به شهر هستند خواهشمندم از کار ارزشمندی که با جمع آوری پول از این مردم و تلاش ۴۰ روزه بسیاری از جوانان اجرا و باعث طراوت شهر و همچنین افتخار این مردم بوده محافظت نموده و به اعضای ستادی خود در این مورد هشدارهای لازم را بدهند.

در شهرستان مشگین‌شهر اقدام خلاف قانون برخی نامزدها و هواداران آنها موجب انتقاد شدید شهردار مشگین‌شهر نیز شده و وی از نامزدها خواست تا به زیبایی شهر آسیب نزنند.

به گفته انوری‌آذر ،شهردار مشگین‌شهر ، علیرغم اطلاعیه‌های شهرداری در خصوص رعایت موارد قانونی تبلیغات توسط نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، متاسفانه با آغاز اولین روز تبلیغات شاهد قانون‌شکنی و هنجارشکنی برخی نامزدها و هواداران آنها هستیم.

وی با انتقاد از تبلیغات غیرمتعارف ستادهای تبلیغاتی در دیوارنویسی، نصب پوستر و بنر بر دیوارها، نرده‌ها و اماکن عمومی سطح شهر، اضافه کرد: متاسفانه آنچه در عمل از سوی برخی نامزدها مشاهده می‌شود خلاف شعار و منشور تبلیغاتی آنان در تمکین از قانون و قانون‌گذاری است.

شهردار مشگین‌شهر بیان‌کرد: به منظور رعایت حقوق شهروندان‌ و جلوگیری از تضییع بیت‌المال و در صورت هنجارشکنی و عدم رعایت موارد قانونی تبلیغات توسط نامزدهای مجلس شورای اسلامی از طریق مراجع قضایی بطور جدی پیگری و در نشر اسامی آنان هیچ ابایی نخواهیم داشت.انتخابات

رییس دادگستری شهرستان مشگین‌شهر هم از نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنها خواست قوانین تبلیغات انتخابات را رعایت کنند.

جعفر رحیم‌نیا ،در جلسه پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی گفت: هرگونه راه‌اندازی کاروان‌های تبلیغاتی ، راهپیمایی، الصاق عکس به اماکن عمومی و دولتی، تابلوهای راهنمایی و گردشگری و ایجاد بی‌نظمی واختلال در عبور و مرور شهروندان جرم تلقی شده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

از دیگر شهرستان‌های استان اردبیل نیز گزارش‌های مشابهی در عدم رعایت موازین قانونی در مورد حفظ زیبایی شهری مخابره شده و مسوولان این شهرستان‌ها به انتقاد از اقدام نامزدها و هواداران آنها در تخریب مبلمان شهری پرداخته‌اند. این بی‌اخلاقی‌های انتخاباتی در حالی است که برخی از شهرداری‌ها اقدام به تعبیه جایگاه و تابلوهای ویژه تبلیغی کرده و حتی با خط‌کشی و اختصاص شماره مکان و محل تبلیغ هر نامزد را مشخص کرده‌اند.
بسیای از شهروندان استان اردبیل نیز می‌گویند که در آستانه سال نو تخریب چهره زیبای شهرها اقدامی غیرمعقول بوده و زیبنده نیست که افرادی که دواطلب ورود به جایگاه قانون‌گذاری هستند خود از هم‌اکنون دست به قانون‌شکنی بزنند.

رحیم سرداری ،یک شهروند اردبیلی گفت: به جز هزینه‌های هنگفتی که نامزدهای انتخابات مجلس برای چاپ و نصب پوستر و تصاویر در معابر عمومی متحمل می‌شوند می‌بایست از فردای انتخابات از جیب مردم و شهروندان مبالغ دیگری هزینه پاکسازی شهرها شود.

به گفته وی ، در حالی که هنوز شهر به طور کامل از آثار به جا مانده انتخابات گذشته پاک نشده شاهد پلشتی و آلوده کردن فضای شهری توسط نامزدها و هواداران آنها هستیم.
شهروندان استان اردبیل از مسوولان اجرایی، نظارتی و قضایی خواستار مقابله با قانون‌شکنی و جلوگیری از آسیب به چهره شهرها از سوی نامزدهای انتخابات بوده و بر اقدام قاطع در این زمینه تاکید دارند.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است