سخنرانی نیکزاد که توام با زیر سوال بردن روند پیشرفت راه‌آهن اردبیل بود، به مزاج خیلی خوش نیامده و آنها درخواست ارایه کارنامه خود نیکزاد در مدت وزارت کردند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بدون ویرایش:

تنش و درگیری طرفداران دو کاندیدای اصولگرای جمنا با یکدیگر در جلسه بازار اردبیل

به دنبال ارایه آمار مورد تشکیک از پیشرفت فیزیکی راه آهن اردبیل توسط یکی از کاندیداهای اصولگرای جمنا، و اعتراض طرفداران مهندس بدری به این آمار متضاد، جلسه بازار به تنش و برخورد کشیده شد.

مهندس کریمی بعنوان سخنران اول بعد از ارایه سخنرانی خود در موضوعات و مسایل استانی، و با آرامش کامل طرفداران، صحبتهای خود را به پایان رساند. بعد از اتمام سخنرانی مهندس کریمی، نوبت به سخنرانی دو کاندیدای اصولگرای جمنا میرسد و یکی از کاندیداهای اصولگرای جمنا با ارایه آمار تشکیک و متضاد با آمار کاندیدای اصولگرا، باعث تنش در جلسه مسجد جامع اردبیل شده، و طرفداران هر دو کاندیدای اصولگرای جمنا با یکدیگر درگیر شده و جلسه بازار نیمه تمام ماند.

برای روشن شدن حادثه حمله به نیکزاد در حین سخنرانی خود در جلسه لیست بازار در مسجد جامع بازار اردبیل توجه به نکات زیر ضروری است:

۱- در حالی که بدری و کریمی سر موقع در جلسه حاضر شده بودند، نیکزاد با یک ساعت تاخیر در جلسه حاضر شد.

۲- کریمی و بدری در فضایی آرام به ایراد سخنرانی پرداختند.

۳- نیکزاد که با تاخیر وارد جلسه شده بود، شروع به سخنرانی کرد.

۴- با آغاز سخنرانی نیکزاد، برخی از طرفداران کریمی شروع به ترک جلسه کردند.

۵- سخنرانی نیکزاد که همراه با ارائه آمارهایی در مورد راه‌آهن از سوی او بود، با اعتراض حضار مواجه شد.

۶- حاضران در جلسه در اعتراض به این سخنرانی و آمارها نظم جلسه را بر هم زدند و سخنرانی نیکزاد ناتمام ماند

با بررسی فیلم های ناآرامی جلسه بازار و اظهارات شاهدان ، مشخص گردید با شروع سخنرانی نیکزاد که سعی در زیر سوال بردن روند پیشرفت راه‌آهن اردبیل داشت مورد انتقاد حضار و بازاریان و مردم قرار گرفته است و آنها درخواست ارایه کارنامه آقای نیکزاد در مدت وزارت و برنامه برای آتی نمودند.

در ادامه این اعتراضات به تشنج گرویده و سخنرانی نیکزاد نصفه مانده و در واقع همسویی لیست اصلاح طلبان و اصولگرایان بهم خورد.

ماجرای بازار از زبان بازار

🔸جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل در ببانیه ای واقعیت های درگیری و سناریو آن را مشخص کرد.

🔸در بخشی از ابن بیانیه آمده است: در این مکان مقدس(مسجد جامع)و پس از استماع دیدگاه های آقایان کریمی و بدری و در میانه نطق آقای نیکزاد، جمعی مغرض با هدف ایجاد آشوب و اغتشاش سعی در برهم زدن نظم جلسه داشتند.

🔸این افراد مغرض چه کسانی بودند و از چه کانالی رهبری می شدند؟ برخورد با افراد مغرض می تواند درس خوبی برای هدایت کنندگان ان باشد.

🔸تاریخ مصرف فعالیت های سیاسی عمروعاص ها به پایان رسیده است.

🔸آن هایی که برای ماندن در عرصه قدرت دست و پا می زنند به هر وسیله ای پناه می برند تا به حفظ خود بپردازند.
🔸مردم به چهره هابی که جز تفرقه و به هم زدن جو آرامش نقشه ای دیگر در سر نمی پرورانند اجازه ابراز وجود نخواهند داد.

انتهای پیام/