مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: بر اساس آمار ارائه شده از پایانه مرزی بیله‌سوار، ورود گردشگران خارجی به این استان در ۱۰ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش یافته است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

نادر فلاحی
نادر فلاحی افزود: در این مدت ۵۲۷ هزار و ۳۴۷ گردشگر خارجی از مرز بیله‌سوار وارد استان شدند که این رقم در ۱۰ ماه سال جاری به ۶۱۰ هزار و ۸۳۶ نفر افزایش یافته است.
وی گفت: در عین حال که ورود گردشگران خارجی با رشد ۱۴ درصدی مواجه است، مجموع تردد از پایانه مرزی با ۱۲ درصد افزایش همراه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهارداشت: با توجه به امنیت حاکم در داخل مرزهای کشور و ارائه خدمات مورد نیاز گردشگران خارجی به ویژه اتباع آذری پیش‌بینی می‌شود در نوروز ۹۹ نیز با تعدد سفر به اردبیل مواجه باشیم.

فلاحی تصریح کرد: مطابق مطالعات میدانی، بخش عمده‌ای از گردشگران آذری به منظور دریافت خدمات پزشکی و درمانی به این استان سفر می‌کنند که به همین منظور برنامه‌ریزی جامع برای رونق گردشگری سلامت در دست اقدام است.

وی افزود: از سویی اردبیل به عنوان یکی از مقاصد ارزان سفر قلمداد می‌شود و کیفیت و گستردگی تاسیسات گردشگری آن موجب شده طی سال‌های اخیر با افزایش علاقه‌مندی و سفر اتباع آذری به این استان مواجه شویم.

انتهای پیام/ایرنا