با ورود سامانه بارشی زودگذری به استان شاهد ابرناکی، وزش باد (گاهی تند)، کاهش محسوس دما، بارش باران و برف، رخداد مه و کاهش دید افقی، در جاده های مواصلاتی و مناطق برف گیر استان احتمالاً کولاک خواهیم بود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

پیش بینی وضعیت جوی استان اردبیل

بررسی و تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی نشان دهنده ی استقرار جوی نسبتاً پایدار تا قبل از ظهر روز سه شنبه (۶ اسفند) در غالب مناطق استان است؛ در طی این مدت آسمان استان صاف تا نیمه ابری خواهد بود.

با توجه به قرارگیری مرکز کم فشار بر روی دریای خزر و نیز گرادیان فشاری موجود در سطح زمین، طی مدت مذکور وزش باد گاهی تند تا نسبتاً شدید جنوبی (۷۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت) در برخی نواحی بویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان و شهرستان گرمی پیش بینی می شود.

از بعد از ظهر روز سه شنبه (۶ اسفند) با ورود سامانه بارشی زودگذری به استان شاهد ابرناکی، وزش باد (گاهی تند)، کاهش محسوس دما، بارش باران و برف، رخداد مه و کاهش دید افقی، در جاده های مواصلاتی و مناطق برف گیر استان احتمالاً کولاک خواهیم بود.

لازم بذکر است که فعالیت اصلی این سامانه ناپایدار جوی تا ظهر روز چهارشنبه هفته جاری بویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان خواهد بود.

مجدداً از روز پنج شنبه (۸ اسفند) جوی نسبتاً پایدار همراه با افزایش نسبی دما و وزش باد گاهی تند جنوبی تا پایان هفته جاری در غالب مناطق استان انتظار می رود.

انتهای پیام/