منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم:

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به فروش ناعادلانه کشت و صنعت و کشتارگاه اردبیل اشاره کرد و افزود: با حضور در این کمیسیون می‌توان احقاق حق کرد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

کشت و صنعت مغان
سیدکاظم موسوی اظهار کرد: ۱۳ کمیسیون در مجلس شورای اسلامی به شکل تخصصی فعالیت می‌کنند که در دوره هشتم مجلس بنده در کمیسیون آموزش و تحقیقات حضور داشتم و از بابت اخذ مجوز برای راه‌اندازی مراکز علمی و دانشگاهی سعی و تلاشی مضاعف کردم.

وی خاطرنشان کرد: البته منتخبین مردم در مجلس آینده باید کمیسیون‌های مهم و تاثیرگذار را بین خود تقسیم کنند تا تکراری در کمیسیون‌ها حضور نیابند و در این بین بنده علاقمند به حضور در کمیسیون اصل ۹۰ هستم.

وی در مورد راه آهن اردبیل و ضرورت تکمیل این پروژه در تداوم کریدور جنوب به شمال بیان کرد: ما اگر نتوانیم زیرساخت‌ها را فراهم کنیم نه سرمایه‌گذار به این استان می‌آید و نه تحولی در این منطقه رخ خواهد داد.

مجلس

منتخبین مجلس آینده باید کمیسیون‌های تاثیرگذار را بین خود تقسیم کنند

منتخب مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس یازدهم گفت: منتخبین مردم در مجلس آینده باید کمیسیون‌های مهم و تاثیرگذار را بین خود تقسیم کنند تا تکراری در کمیسیون‌ها حضور نیابند.

موسوی به خاطر طولانی شدن پروژه راه آهن اردبیل از مردم عذرخواهی کرد و گفت: در دوره حضور در مجلس هشتم به رغم همه تلاش‌ها و وعده‌ای که وزرا دادند نتوانستیم راه آهن اردبیل را به نتیجه برسانیم ولی باید این پپروژه را در دوره جدید نمایندگی مجلس حل و فصل کنیم و در کنار آن به آرزوی طولانی مدت این مردم پاسخی مثبت دهیم.

نماینده مردم اردبیل در دور هشتم مجلس بحث منطقه آزاد تجاری از مجلس هشتم مطرح بود ولی ما در آن مقطع منطقه ویژه اقتصادی نمین را مجوز گرفتیم که این خود می‌تواند زمینه اشتغال ۵ تا ۷ هزار نفر را فراهم کند، در حالی که در این سال‌ها هیچ حرکتی برای تکمیل زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی انجام نشده است.

موسوی بیان کرد: ما مجوز احداث دانشگاه صنعتی را در آن مقطع دریافت کردیم ولی به دلایل مختلف این دانشگاه راه‌اندازی نشده که ضرورت دارد در دوره جدید نمایندگی پیگیر آن باشیم.

انتهای پیام/ایسنا