فرماندار نیر گفت: بازار مواد بهداشتی در این شهرستان رصد می‌شود و با گران‌فروشان مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده برخورد می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

ابراهیم امامی
ابراهیم امامی افزود: دراین خصوص گشت‌های تلفیقی از داروخانه‌ها بازدید کرده و فعالیت آنها را تحت نظر دارند.

وی با اشاره به تامین نیازهای بهداشتی شهرستان بیان کرد: نصب پوسترهای مناسب، استفاده از بیلبوردهای شهری در افزایش آگاهی عمومی شهروندان، خودداری از برگزاری هرگونه همایش و برنامه‌های اجتماعی، ورزشی تا زمان عادی شدن شرایط ، ضدعفونی کردن سالن‌های ورزشی و محیط‌های کاری، سم پاشی آب و الکل در اداراتی که بیشترین جمعیت و مراجعه‌کننده را دارد، آموزش رانندگان از جمله راهکاری پیشنهادی در خصوص پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است.

هیچ مورد مشکوک به کرونا در نیر گزارش نشده است

فرماندار نیر با بیان اینکه تاکنون هیچ مورد مشکوک به بیماری کرونا در این شهرستان مشاهده یا گزارش نشده است، افزود: با رعایت توصیه و موارد پیشگیرانه که توسط مراجع رسمی از جمله وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اطلاع رسانی می‌شود می‌توان از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرد و مردم با رعایت نکات بهداشتی در این خصوص نگران نباشند.

امامی با اشاره به ورود ویروس کرونا به کشورمان از آمادگی شهرستان نیر برای مقابله با این بیماری خبر داد و گفت: تمهیدات لازم برای مقابله با این ویروس و شیوع احتمالی آن اقدام شده است.

فرماندار نیرگفت: حفظ آرامش در شرایط کنونی امری مهم و ضروری است و ایجاد هراس و واهمه جامعه را دچار بحران روانی می‌کند.

وی از برگزاری دوره های مختلف در راستای آگاه سازی هرچه بیشتر مردم از چگونگی مقابله با این ویروس خبر داد و گفت: شبکه بهداشت و درمان دراین راستا اقدامات لازم را انجام دهد

فرماندار نیرافزایش آگاهی، آموزش و اطلاع‌رسانی درست در خصوص ویروس کرونا را راهکاری موثر در ایجاد و حفظ آرامش دانست و تشریح کرد: واقعیت‌های آماری در اختیار جامعه قرار گیرد و دستگاه‌های فرهنگی هم در امر آموزش و اطلاع‌رسانی وارد کار شوند و پیام‌های بهداشتی را اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام/ایرنا