قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر داد

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: تونل‌های ضدعفونی کننده در مکان‌هایی نظیر ورودی بیمارستان‌های اردبیل ایجاد می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

طب کرونا

افشین فتحی در نشست با شورای شهر اردبیل و رئیس فوریت‌های پزشکی استان عنوان کرد: بررسی موارد افزایش همکاری دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری در زمینه مواجهه و ریشه‌کنی کرونا ویروس ضروری است.

وی افزود: توافقات مناسبی با شهرداری اردبیل در خصوص افزایش همکاری‌ها منعقد شده که از آن جمله می‌توان به اختصاص تیم ویژه ضدعفونی و گند زدایی برای خانواده‌ها و منازل بیماران کرونایی هنگام بستری و ترخیص از بیمارستان توسط آتش‌نشانی اشاره کرد.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یادآور شد: ایجاد تونل‌های ضدعفونی کننده در مکان‌هایی نظیر ورودی بیمارستان‌ها، ایجاد تخفیف گسترده عوارض شهرداری برای پرسنل درگیر کرونا از سوی شورای شهر، تعیین زمان‌های خاص برای ضدعفونی شهری و ضدعفونی هوشمند، توافق بر سر خرید یک دستگاه ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) برای دانشگاه در قالب کمک مصوب شهرداری و اختصاص اعتبار برای خرید لوازم حفاظت فردی و همکاری شهرداری در ایجاد اکیپ‌های ویژه تشخیص از دیگر توافقات حاصله بین دانشگاه و شهرداری است.

انتهای پیام/