چرا باید پول مردم را صرف سازمان‌های مدیریت بحران و پدافند غیرعامل کرد؟!


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

برخی مسئولان ایرانی نشان دادند که تا مشکل، مصیبت و بدبختی بر سر مردم فرود نیاید هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند.

آن‌ها منتظر می‌مانند تا سیل بیاید و بعد بگویند نباید در حریم رودخانه‌ها ساخت‌وساز می‌شد، باید نهر‌ها لایروبی می‌شد و …؛ آن‌ها منتظرند تا پلاسکو بریزد و بعد بگویند نردبان نداشتیم، این مکان امنیت نداشت و …؛ آن‌ها منتظر می‌مانند کرونا تمام کشور را مبتلا کند و بعد شعارها و حرف‌های بی‌فایده به دنبال تولید الکل بدوند، تقصیر را گردن هم بیندازند و …

با این وضعیت چه نیازی به سازمان‌ها و نهادهای پیشگیرانه داریم؟!!! برای مثال سازمان مدیریت بحران که یکی از وظایفش پیشگیری از بحران و مدیریت و تدوین راهکارهای قبل از بحران است ولی این روزها خودش گرفتار کرونا می‌شود!این سازمان به چه درد می‌خورد؟! چرا باید بودجه مملکت را خرج امثال این سازمان کرد؟! وقتی کارایی لازم را ندارد و انتقادات فراوانی به آن وجود دارد! چرا منحل نمی‌شود؟!

بعد از این نمونه دولتی، نمونه حاکمیتی آن نیز سازمان پدافند غیرعامل است! این سازمان نیز که بی‌شک بودجه بیت‌المال ارتزاق دارد چه کارآمدی در این مقوله جدید و پرونده کرونا داشته است؟! چرا مسئولان ناکارآمدی در پرونده کرونا را دیدند و پاسخگو نیستند؟!

کرونا یک رزمایش جدی و نه ساختگی بود؛ دشمنی که توهم‌توطئه نبود و توان واقعی مسئولان را محک زد و نشان داد که خیلی‌ها کارآیی لازم را ندارند و فقط ماکت‌هایی هستند که در زمان بحران‌های واقعی زمین می‌خورند؛ بنابراین بهتر است به جای دست دراز کردن جلوی سازمان‌ها و کشورهای جهان، جلوی هدر رفت بودجه ملی را گرفت که این کار شرافتمندانه‌تر از بسیاری اقدامات است و مردم نیز راضی‌ هستند.

انتهای پیام/