فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف ۱۴ تن و ۵۳۰ کیلوگرم برنج قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال در شهرستان اردبیل خبر داد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

برنج

سردار هوشنگ حسینی گفت: ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی اردبیل با انجام بررسی‌های تخصصی و تحقیقات میدانی، محل دپوی برنج قاچاق در پارکینگ منزل مسکونی در محله بهشت فاطمه را شناسایی و با همراهی کارشناس اداره صنعت، معدن و تجارت به محل اعزام شدند.

وی با اشاره به انجام هماهنگی‌های قضایی در این رابطه افزود: در بازرسی از این پارکینگ ۱۴ تن و ۵۳۰ کیلوگرم برنج قاچاق دپو شده کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با بیان اینکه در این رابطه یک نفر دستگیر شد، اظهارداشت: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را ۲ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال اعلام کردند.

وی اضافه‌کرد: با هماهنگی مقام قضایی محل نگهداری این کالا پلمب و فرد متخلف با تشکیل پرونده برای رسیدگی و سیر مراحل قانونی به سیستم قضایی تحویل داده شد.
سردار حسینی ادامه‌داد: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی با اشاره به عزم جدی پلیس برای مبارزه با اخلال‌گران اقتصادی و قاچاقچیان کالا از مردم خواست هر گونه موارد مشکوک به قاچاق کالا و ارز را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش کنند.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و بیان‌کرد: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های پلیس است.

انتهای پیام/ایرنا