رییس صنعت، معدن و تجارت شهرستان نیر از پلمب ۲۷ باب مغازه این شهرستان با هدف پیشگیری از شیوع کرونا خبر داد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

جریمه پلمپ

عوض پاشازاده گفت: علیرغم اخطاریه و تذکرات، برخی صنوق اقدام به بازگشایی واحد خود نموده بودند که با همکاری نیروی انتظامی و اتاق اصناف و با همراهی شبکه بهداشت نسبت به پلمب ۲۷ باب مغازه در این شهرستان اقدام شد.

وی اظهارداشت: باتوجه به مصوبه ستاد مبارزه با کرونا از ۱۷ اسفندماه تمامی واحدهای صنفی شهرستان به جز صنوف خبازی، فروشگاه‌های مواد غذایی و سوپرمارکت، میوه و تره بار، مرغ‌فروشی و قصابی، کالای پزشکی و تعمیرگاه‌های خودرو تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شده است .
وی اضافه‌کرد: در صورت مشاهده فعالیت صنوف دیگر ،واحد متخلف شمرده شده و از سوی اماکن نیروی انتظامی پلمب خواهد شد.

پاشازاده گفت: سامانه ۱۲۴ بازرسی اداره صمت آماده دریافت انتقادات، پیشنهادات و شکایات همشهریان است.

ابراهیم امامی ،فرماندار نیر هم از مقابله جدی با کرونا خبر داد و گفت: دراین راستا به هیچ وجه به خودروهای پلاک غیربومی در شهرستان اجازه تردد و حضور داده نمی‌شود.

وی به بسته بودن تمام مراکز اقامتی و تفریحی و نیز گردشگری در شهرستان اشاره کرد و افزود: تمام مغازه‌های غیرضروری بسته است.

امامی از شهروندان خواست تا در منازل خود مانده و از تردد غیرضروری و خرید غیرضروری خودداری نمایند تا بتوانیم با همکاری هم با ویروس کرونا مقابله نماییم.

وی بیان‌کرد: مردم باید برای حفظ سلامتی خود اقداماتی چون تعطیلی کسب و کار خود را انجام دهند تا از عواقب وخیم‌تر بعدی جلوگیری شده و ویروس ضعیف و کنترل شود.

امامی اظهارداشت: در راستای جلوگیری از شدت یافتن شیوع این ویروس در استان مبادی ورودی این شهرستان کنترل شده و بیش از ۸۰ درصد عبور و مرور محدود شده است.
نیر در ۳۰ کیلومتری جنوب غرب اردبیل و در همسایگی استان آذربایجان‌شرقی قرار دارد.

انتهای پیام/ایرنا