استاندار اردبیل گفت: ظرفیت‌های معدنی استان اردبیل برای جهش تولید و رونق اقتصادی بسیار مناسب است و از این رو باید معادن راکد و نیمه‌راکد در سال جهش تولید تعیین تکلیف شوند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اکبر بهنام جو

اکبر بهنام‌جو در اولین جلسه تحقق «جهش تولید» که در محل استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: استان اردبیل ظرفیت‌های مناسبی برای جهش تولید در بخش معادن و صنایع معدنی را دارا است و از همین رو در این حوزه باید توسعه محدوده‌های اکتشافی و تعیین تکلیف محدوده‌های بهره‌برداری و همچنین تعیین تکلیف معادن راکد و نیمه راکد، هماهنگی با دستگاه‌های مرتبط با بخش معدن و … مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: درسال جهش تولید با توجه به شرایط فعلی، جلسات به‌صورت سیستمی و الکترونیک برگزار می‌شود تا مشکلات به موقع رسیدگی و مرتفع گردند.

استاندار اردبیل با تاکید بر رعایت بهداشت در محل کار واحدهای تولیدی صنعتی بیان کرد: واحدهای صنعتی ملزم به رعایت نکات بهداشتی خصوصا در شرایط کنونی هستند.

رامین صادقی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل نیز در این جلسه اظهار کرد: در پی تعیین جهش تولید به عنوان شعار سال ۱۳۹۹ و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری این جلسه تخصصی را تشکیل دادیم.

وی از برگزاری جلسه با معاونین سازمان صمت و مدیران این مجموعه در استان اردبیل خبر داد و افزود: به دنبال این هستیم تا برای هدف‌گذاری شاخص‌های بخش صنعت و معدن برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانیم از ابتدای سال حرکت خود را در راستای تحقق جهش تولید و افزایش ظرفیت اشتغال آغاز کنیم.

در ادامه جلسه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بر ضرورت توجه به ابعاد مختلف و الزامات «جهش تولید» پیرو دستور ویژه مقام عالی وزارت متبوع در خصوص آسیب‌شناسی دقیق نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها، تهدیدات و تجربیات سال ۹۸ که سال «رونق تولید» بود و تطبیق با الزامات «جهش تولید» در سال ۹۹ تاکید نمودند و پیشنهادات مرتبط جهت جمع‌بندی‌های لازم مطرح شد.

انتهای پیام/فارس