یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ساعت : ۲۳:۳۷
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ :: ۲۰:۱۶

 پیش بینی هوای استان اردبیل طی روزهای آینده

بر اساس اعلام هواشناسی استان اردبیل در روزهای آینده شاهد بارش باران خواهیم بود.

بررسی و تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی نشان دهنده ی تداوم جوی نسبتاً ناپایدار تا اواخر وقت روز شنبه ۱۶ فروردین در غالب مناطق استان است؛ سامانه ناپایدار جوی که از دیروز استان را تحت تاثیر خود قرار داده، امروز و فردا همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد؛ هرچند از شدت ناپایداری ها طی این دو روز کاسته می شود ولی آسمان غالب مناطق استان نیمه ابری تا ابری، با رشد ابرهای همرفتی، در برخی از نواحی رگبار پراکنده باران و وزش باد (در پاره ای از اوقات همراه با رخداد تند باد موقتی) پیش بینی می شود.

مجدداً از روز شنبه گذر موج ناپایدار دیگری موجب ابرناکی، رشد ابرهای همرفتی، کاهش نسبی دما، در مناطقی از استان بارش باران گاهی بصورت رگبار و رعد و برق در نواحی مستعد احتمالاً رخداد صاعقه و تگرگ، در ارتفاعات بارش برف، وزش باد گاهی تند باد موقتی و در پاره ای از اوقات مه خواهد شد.

طی روز های یکشنبه ۱۷ فروردین و دوشنبه ۱۸ فروردین موقتاً جوی نسبتاً پایدار همراه با وزش باد گاهی تند جنوبی (گرمیج) و افزایش نسبی دما در غالب مناطق استان حاکم می شود. همچنین لازم به ذکر است از عصر روز دوشنبه ۱۸ فروردین سامانه بارشی نسبتاً فعال و سردی استان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد؛ توصیه می گردد “هشدار هواشناسی کشاورزی سطح زرد شماره ۱ استان اردبیل” مورد توجه قرار گیرد.

اشتراک این خبر :
برچسب ها :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است