استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: سند جامع سلامت استان اردبیل با همکاری دستگاه های اجرایی متولی تدوین شده و در آینده نزدیک این طرح عملیاتی می شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اکبر بهنام جو

اکبر بهنام جو در جلسه بررسی سند جامع سلامت استان اظهار کرد: به دلیل چاقی و داشتن بیماری‌های زمینه‌ای از قبیل فشار خون و دیابت در جریان ویروس کرونا تعداد مبتلایان و بستری‌ها زیاد شد.

وی با بیان اینکه بحث راه اندازی ورزش‌های همگانی و آموزش در اداره کل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش باید جدی گرفته شود، افزود: تعداد جمعیت خانواده آموزش و پرورش بیش از سایر ارگان‌ها و خانواده‌ها است بطوری که بیش از ۲۲۰ هزار نفر تحت نظر این اداره کل فعال هستند.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه سند جامع سلامت قبل از شیوع ویروس کرونا تهیه و تدوین شده بود تصریح کرد: اجرای این سند بعد از فروکش کردن ویروس کرونا با هماهنگی دستگاه‌های متولی و NGOها در استان با مشارکت مردم اجرا و عملیاتی می‌شود.

بهنام جو با تاکید بر اینکه در این سند باید در حین اجرا تمام پیشنهادها و نارسایی‌ها بررسی شود گفت: در بحث آسیب‌های اجتماعی از وجود جامعه شناسان و روان شناسان بیشتر بهره مند شدیم و نتیجه قابل قبولی در این طرح مشخص شد.

وی ادامه داد: در طرح سند جامع سلامت باید از متخصصان تغذیه در امر مشاوره و آموزش بیشترین بهره برداری را در صدا و سیما و کارگاه‌های اداری داشته باشیم.

استاندار اردبیل ضمن تقدیر از کادر درمانی در بحث پیشگیری و مقابله با کرونا اظهار کرد: باید در طرح جامع سلامت از ظرفیت صدا و سیما و رسانه‌ها جهت اطلاع رسانی دقیق نهایت بهره را ببریم.
بهنام جو با تاکید بر اینکه در این طرح بحث ساماندهی پسماند، فاضلاب شهری، ورزش‌های همگانی و توسعه تحرکات همگانی در نظر گرفته شده افزود: در سال جاری اعتبار خوبی برای توسعه فاضلاب شهری اردبیل و نمین و سایر شهرستان‌ها گذاشته شده و باید آب و فاضلاب استان در این زمینه برای تکمیل پروژه‌ها نهایت تلاش خود را به کار گیرد.

وی همچنین ساماندهی پسماند شهری و بیمارستانی با الگوگیری از استان‌های موفق و اجرای بخش خصوصی با حمایت شهرداری را از اولویت‌های این سند بر شمرد و افزود: علیرغم اجرای مفاد این سند ادارات دولتی و سازمان‌ها باید به عنوان الگو و سرمشق و در بحث ورزش و توسعه ورزشی اقدام کنند.

انتهای پیام/مهر