چند خبر از استان اردبیل


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

🔹براساس یافته‌های آزمایشگاهی در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲مورد جدید از بیماران مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده که با احتساب آنها، شمار مبتلایان به کووید۱۹ در استان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به ۲۸۳۱ نفر رسید.

🔹عباس خطیبی، معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های کشور عصر روز دوشنبه در بازدید از پروژه راه آهن اردبیل – میانه گفت: این پروژه مهم ملی از نظر بودجه مشکلی ندارد و با ریل گذاری ماهانه ۷ کیلومتر تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.

🔹علی نیکزاد، نماینده اردبیل ،نیر ،نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از برقراری پروازهای هواپیمایی ماهان به اردبیل تا دو هفته آینده خبر داد.

🔹سرهنگ شریفی، فرمانده انتظامی نمین از وقوع حادثه آتش‌سوزی در شرکت آذر جوجه و وارد آمدن خسارتی بالغ بر یک میلیارد ریال در این واحد خبر داد.

🔹احمد ناصری، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ۲۰ خردادماه برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایه اول ابتدایی تعیین شده است.

🔹حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل گفت: ۵۳۰۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل فاقد مسکن هستند که ساخت منزل و سرپناه مناسب برای آنها از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد است.

🔹برای اولین بار در استان اردبیل مرکز پایش مصرف برق با هدف ارائه خدمات غیر حضوری و مدیریت پیک بار مشترکین به ویژه در فصل تابستان افتتاح شد.

🔹سجاد انوشیروانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: در راستای توسعه حوزه ورزش استان اولین زمین بتنی مینی گلف کشور در اردبیل ایجاد می‌شود.

🔹بر اساس نقشه‌های هواشناسی، همچنان تا آخر هفته جاری شرایط جوی در سطح استان پایدار بوده و آسمان استان غالباً صاف و در بعدازظهرها با وزش باد پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام/