سرپرست علوم پزشکی اردبیل

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه ۱۷٫۵ درصد مردم استان اردبیل با ویروس کرونا تماس حاصل کردند، گفت: ۴ هزار و ۴۰۰ نفر از مردم استان اردبیل به کرونا مبتلا شدند و تست کرونا آنها مثبت اعلام شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

کرونا

شهرام حبیب زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه در اردبیل از رسانه ها به عنوان بازوی همکاری در افزایش و ارتقای سطح آموزش و فرهنگسازی نام برد و گفت: کار اصلی خدمت رسانی به مردم و ارتباط موثر است.

وی با بیان اینکه سیاست کلی بر این است تا مردم کرونا را بپذیرند، گفت: مردم باید کرونا را بپذیرند و زندگی را تعطیل نکنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: بیماری در هفته گذشته سیرصعودی بود به طوری که از ۹۳ نفر به ۱۱۳ نفر بیمار رسیده است.

حبیب زاده با اشاره به اینکه وضعیت شهر اردبیل نارنجی است، بیان کرد: به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر اگر سه نفر بستری داشته باشیم و در مدت دو هفته این رویه ادامه داشته باشد وضعیت استان به سمت قرمز شدن پیش می رود و باید در این زمینه اقدامات اساسی انجام شود.

کاهش ۱۰ برابری مرگ و میر کرونا در استان

وی با بیان اینکه مرگ و میر در ماه های اول بالا بود بیان کرد: از ۱۵ فروردین ماه توانستیم درمان‌هایی را انجام دهیم تا ۱۰ برابر مرگ و میر را کاهش دهیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه فرهنگ سازی بیماری باید انجام شود، گفت: در ماه‌های اول ۸۰ درصد مبتلایان مردانی بودند که در بازار کار می کردند و به ازای ۱۸ نفر مرد ۳ زن بستری داشتیم.

پیک اول اپیدیمی کرونا در کشور هنوز به اتمام نرسیده است

حبیب زاده با اشاره به اینکه هنوز پیک اول بیماری به اتمام نرسیده است، تصریح کرد: استان اردبیل هنوز پیک اول را تمام نکرده است و رشت ۸۰ درصد مردم دچار بیماری کرونا شدند که از پیک اول عبور کردند.

خبرنگار: عفت آقایاری

انتهای پیام/