استاندار اردبیل از اجرای بارانداز ریلی پارس‌آباد مغان در سال جاری خبر داد و این بارانداز را در فروش سریع محصولات کشاورزی و گلخانه‌ای استان با اهمیت خواند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

راه آهن

اکبر بهنامجو روز سه‌شنبه در جریان سفر وزیر جهاد کشاورزی به پارس‌آباد افزود: با فعال شدن پروژه‌های گلخانه‌ای در حال اجرا ۷۰۰ هزار تن به محصولات کشاورزی افزوده می‌شود که از طریق بارانداز ریلی می‌تواند به سایر نقاط عرضه شود.

وی بیان کرد: مساحت گلخانه در استان در سال گذشته از ۱۲ هکتار به ۵۰ هکتار رسیده است.
استاندار اردبیل تصریح کرد: شهرک گلخانه‌ای ۱۶۰۰ هکتاری در پارس‌آباد و ۷۰۰ هکتاری در سایر شهرستان‌های استان از جمله اقدامات توسعه گلخانه‌ای در استان می‌باشد.

او با بیان اینکه بیشتر سرمایه‌گذاری‌ها را بخش خصوصی انجام می‌دهد ، اظهارداشت: تسهیلات لازم از محل اعتبارات ملی و استانی تامین شده ، تسهیلاتی که از محل تبصره ۱۸ از طریق بانک کشاورزی برای پروژه‌ها در نظر گرفته شده است ، نیز برای این پروژه‌ها اختصاص می‌یابد.

استاندار اردبیل همچنین گفت: پارسال در خصوص احداث بارانداز ریلی و نیز شهرک صنعتی مشترک توافقنامه‌هایی با کشور آذربایجان امضا شد.

وی در زمینه پروژه چهاربانده مغان مسیر پارس‌آباد به سربند نیز گفت: این پروژه ۳۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه داشته و پیمانکار آن در حال اجرای پروژه می‌باشد.

او افزود: به دنبال آن هستیم تا قطع‌های را به پیمانکار دیگری داده و علاوه بر ۳۰ میلیارد فعلی ، ۳۰ میلیارد دیگر برای آن جذب و به سه‌راهی سربند برسیم.

وی ادامه‌داد: بعد از سه‌راهی سربند اجرای این پروژه به سمت مشگین‌شهر ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/