جانشین فرمانده انتظامی خلخال از کشف و ضبط سه محموله بزرگ شامل ۱۴۲ کیلوگرم موادمخدر در این شهرستان در بهار امسال و متلاشی شدن باندهای تهیه و توزیع مواد افیونی در این منطقه خبر داد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مواد مخدر تریاک

سرهنگ حسین نظافت در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خلخال افزود: میزان موادمخدر کشف شده در سه ماه بهار امسال نسبت به مجموع موادمخدر مکشوفه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

او اظهارداشت: در مدت اجرای سه عملیات گشت و پیگیری محموله‌های قاچاق موادمخدر ماموران پلیس محموله ۱۷ کیلوگرمی، محموله ۲۵ کیلوگرمی و محموله ۱۰۰ کیلوگرمی و در مجموع ۱۴۲ کیلوگرم مواد افیونی را که قاچاقچیان قصد داشتند به این شهرستان وارد و آن را بین مصرف‌کنندگان موادمخدر توزیع کنند را کشف و ضبط کردند.

وی گفت: در این رابطه ۲ دستگاه خودرو نیز توقیف و پنج قاچاقچی دستگیر شدند.

او با بیان اینکه عرصه فعالیت برای تهیه توزیع‌کنندگان موادمخدر در خلخال هر روز تنگ‌تر می‌شود،

وی گفت: بهار امسال علاوه بر کشف سه محموله بزرگ موادمخدر سه نفر از تهیه و توزیع‌کنندگان عمده موادمخدر در مناطق آلوده شهرستان خلخال شناسایی و دستگیر شده‌اند.

فرماندار خلخال نیز در این جلسه با اشاره به توقیف ۱۳ دستگاه خودرو حامل موادمخدر و هدایت آنها به پارکینگ از سوی فرماندهی انتظامی این شهرستان خواستار تعیین تکلیف خودروهای توقیفی مورد استفاده قرار گرفته برای حمل موادمخدر به این شهرستان و صدور حکم قضایی مقتضی در این خصوص شد.

فریدون بابایی با بیان اینکه فعالیت‌های اجتماعی در شهرستان تحت تاثیر کرونا قرار گرفته ، افزود: تلاش‌های عوامل انتظامی و امنیتی منطقه برای کشف و معدوم‌سازی باندهای تهیه توزیع موادمخدر بسیار مطلوب است.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خلخال همچنین با اشاره به بازگشایی کمپ‌ها و مراکز ترک اعتیاد خلخال اظهارداشت: انتظار از متصدیان این مراکز شناسایی افراد معتاد مبتلا به بیماری کرونا با انجام تست آزمایش خون ،رعایت ۵۰ درصد ظرفیت وجود کمپ همراه با رعایت همه موارد و پروتکل‌های بهداشتی پیشگیرانه از کرونا است.

وی با تاکید بر اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی همانند روزهای آغازین فعالان ویروس کرونا در منطقه گفت: با افزایش فعالیت‌های اجتماعی و حذف برخی از محدودیت‌ها در جامعه آمار ابتلا به بیماری کرونا افزایش یافته و نمونه این امر ابتلای جمع کثیری از افراد در یک مجلس ختم در یکی از روستاهای خلخال است.

انتهای پیام/ایرنا