عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی

سیدغنی نظری با اشاره به اینکه برخورد با متخلف باید به دور از هرگونه تبعیض انجام شود، گفت: چه من نوعی نماینده و چه یک فرد حقیقی در جامعه باید در برابر قانون فرقی نداشته باشند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضائیه قاطعانه‌ترین رفتار را در برابر مفاسد اقتصادی انجام می‌دهد که این اقدام قوه قضائیه رضایتمندی و امید را در روح جامعه دمیده است.

سیدغنی نظری با اشاره اراده و جدیت قوه قضائیه درمبارزه با فساد اظهار کرد: امروز قوه قضائیه قاطعانه‌ترین رفتار را در برابر مفاسد اقتصادی انجام می‌دهد و این رفتار قوه قضائیه باعث امیدآفرینی در جامع شده است.

وی افزود: براساس بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی، برخورد با این‌گونه مسائل باید قاطع و سریع و بدون ملاحظه بوده و برخورد با اخلال‌گران اقتصادی باید شفاف و بدون ملاحظه انجام شود.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس همراه مسؤولان قضایی در برخورد با مفسدان اقتصادی حرکت خواهد کرد و اعضای کمسیون اقتصادی مجلس نیز ضمن فصل الخطاب قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری در این مسیر حرکت می‌کنند.

نظری با اشاره به اینکه برخورد با متخلف باید به دور از هرگونه تبعیض انجام شود، گفت: چه من نوعی نماینده و چه یک فرد حقیقی در جامعه باید در برابر قانون فرقی نداشته باشند.

نماینده مردم خلخال و کوثر با اشاره به دستاوردهای اخیر قوه قضائیه در جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قوه قضاییه گفت: رهبر معظم انقلاب بر این حرکت قوه قضائیه و ریاست این قوه صحه گذاشته و مجلس نیز در هفته اول تیرماه که سالروز شهدای هفتم تیر بود از اقدامات قاطع این قوه با رای ۲۵۰نفر از نمایندگان مجلس قدردانی کرد.

وی ادامه داد: قوه قضائیه امروز با قاطعیت در برخورد با مفسدان اقتصادی رضایتمندی و روح امید را در جامعه دمیده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از تاکیدات قاطع رهبر انقلاب نظارت‌های مردمی و گزارشات مردمی و نیاز به ایجاد زیرساخت‌های حقوقی و قانونی در این خصوص بود که قطعا قوه قضائیه برنامه‌های مناسبی در این‌خصوص دارد.

نظری تصریح کرد: مبارزه با فساد از درون قوه قضائیه نشان از عزم جدی دستگاه قضا برای مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی دارد.

نماینده مردم خلخال وکوثر در مجلس شورای اسلامی: سرعت بخشی رسیدگی به پرونده‌های قضائی نیز امروز یکی از اقدامات بسیار مناسب قوه قضائیه است که بسیاری از مشکلات مردم را رفع می‌کند.

نظری با اشاره به فرمان آیت الله رئیسی به کلیه بانک‌ها در خصوص عدم تعطیلی واحدهای تولیدی به‌علت بدهی گفت: این بهترین رویکرد قوه قضائیه است که موجب فعالیت مجدد بیش از دو هزار و ۵۰۰ واحد در کشور شده است.

وی ادامه داد: تعطیلی یک واحد تولیدی به دلیل معوق شدن تسهیلات بانکی باعث بیکار شدن چند صد کارگر و مشکلات اقتصادی و اجتماعی در جامعه می شد که با این دستور قوه قضائیه این مساله رفع شده و این دستورالعمل قاطع قوه قضائیه باید تبدیل به قانون شود.

انتهای پیام/فارس