مسؤول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد گفت: یک واحد دندانپزشکی غیرمجاز در شهر اسلام آباد شهرستان پارس آباد شناسایی و پلمپ شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

پلمپ انبار احتکار

توحید نجفی اظهار کرد: باهدف تشدید مبارزه با مراکز غیرمجاز دندانپزشکی و ارتقاء سلامت جامعه، واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد مغان با هماهنگی دادستان و نیروی انتظامی یک واحد دندانپزشکی غیرمجاز را پلمب کرد.

وی افزود: این واحد دندانپزشکی به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی و استانداردهای حرفه‌ای پس از شناسایی و انجام تشریفات قانونی پلمب و کلیه اقلام و ملزومات مربوطه توقیف شد.

مسؤول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد بیان کرد: این واحد دندانپزشکی، غیرمجاز و فاقد مجوز فعالیت بوده و فردی بدون صلاحیت حرفه‌ای و تحصیلات دانشگاهی و در ساعات و ایام تعطیل اقدام به امور دندانپزشکی و دندان‌سازی برای مراجعین می‌کرد.

وی ادامه داد: این واحد دندانپزشکی پلمب و فرد خاطی به اتهام دخالت غیرمجاز در امور پزشکی و تهدید علیه سلامت عمومی به مراجع قضایی معرفی شد.

نجفی تصریح کرد: در این واحد درمانی غیرمجاز، فردی بدون صلاحیت پس از افتتاح مطب غیرقانونی در شهر اسلام آباد اقدام به انجام امور دندانپزشکی و کشیدن و پُر کردن دندان برای مراجعین خود می‌کرد.

مسؤول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد با اشاره به اینکه شناسایی این مراکز غیرمجاز به دنبال گزارشات مردمی و بازدیدهای مستمر کارشناسان واحد نظارت بر درمان ممکن می‌شود، افزود: شهروندان برای دریافت هرگونه خدمات درمانی و تشخیصی، الزاماً به مراکز مجاز و قانونی مراجعه کنند.

وی گفت: مراکز مجاز دارای پروانه طبابت و مجوز قانونی هستند و این مجوز باید در معرض دید عموم نصب شده باشد.

انتهای پیام/فارس