معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: قاچاق کالا در این استان ناچیز بوده و موارد محدود هم بیشتر مربوط به موادمخدر می‌باشد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

قاچاق

بهروز ندایی در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: در سه ماه گذشته مقادیری البسه به ارزش ۳۶ میلیون تومان، سیگار ۶۹ میلیون تومان و لوازم آرایشی ، بهداشتی قاچاق به ارزش ۳۶۰ میلیون تومان در استان کشف و ضبط شده است.

وی اظهارداشت: در خصوص قاچاق و واردات غیرقانونی لوازم خانگی، کود شیمیایی، برنج و مواد غذایی نیز درصد اندکی کشفیات در استان در سه ماهه اول سال‌جاری انجام شده است.

معاون استاندار اردبیل با بیان اینکه در خصوص خروج گندم، احشام ،آرد و یا چوب موارد خاصی در استان ثبت نشده است، اضافه کرد: در خصوص نقل و انتقال این اقلام در داخل کشور باید مجوز و کد لازم اخذ شود.

ندایی با اشاره به باز بودن راه‌های مرزی استان به جمهوری آذربایجان افزود: مرز بیله‌سوار به صورت ۲۴ ساعته برای ورود و خروج کالا به صورت قانونی دایر است.

قانون قاچاق کالا در سال ۹۲ با ۷۷ ماده و ۷۹ بند تصویب شده و بر اساس آن هر گونه ورود و خروج غیرقانونی کالا و ارز تخلف می‌باشد.

انتهای پیام/ایرنا