مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: ۳۲ واحد صنعتی و تولیدی این استان با حمایت‌های دولت صادرات‌محور شدند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

محمد اهلی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این واحدها بویژه صنایع کوچک با حمایت مسوولان استانی سال گذشته موفق به صادرات محصولات خود به کشورهای هدف و سبب ارزآوری ۱۸ میلیون دلاری به اقتصاد کشور شدند.

وی اظهارداشت: میزان صادرات صنایع کوچک استان در سه ماه اول سال جدید در حدود هفت میلیون دلار است و این حجم از صادرات با توجه به مشکلات موجود از رشد فزاینده‌ای برخوردار شده که نشان از همت و کار جهادی واحدهای تولیدی استان دارد.

اهلی با اشاره به اهمیت حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی صادرات ‌محور بیان کرد: باید تولید را به سمتی سوق داد که کشور شاهد جهش صادراتی باشد تا به دنبال آن ثروت و ارزش افزوده بیشتر حاصل گردد.

وی یکی از مزایا و ظرفیت‌های استان هم مرزی با جمهوری آذربایجان دانست و گفت: اردبیل با استفاده از این ظرفیت می‌تواند شاهد سرمایه‌گذاری‌های روزافزون در بخش صنعت و افزایش صادرات باشد.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تامین امکانات اولیه و زیرساخت‌های ضروری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را یادآور شد و افزود: تلاش بر این است تا با تکمیل زیرساخت‌ها ، جذب سرمایه‌گذاری در استان افزایش یابد و به ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید نیز توجه ویژه‌ای شود.

وی از آمادگی این شرکت برای حمایت از سرمایه‌گذاران برای فعالیت‌های تولیدی و صنعتی خبر داد و گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی مشوق‌های لازم از جمله زمین ارزان قیمت را برای سرمایه‌گذارانی که اقدام به ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک‌ های صنعتی می‌کنند درنظر گرفته است.

اهلی با بیان اینکه حمایت از صنعتگر ، ایجاد اشتغال و کارآفرینی توسعه اقتصادی را بدنبال خواهد داشت،اظهارداشت: حمایت از صنایع کوچک به تولید زودبازده منجر شده و راهگشای رشد صنعت است.

انتهای پیام/ایرنا