مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل گفت: سه هزار مددجوی تحت حمایت این نهاد در استان امسال با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی صاحب شغل می‌شوند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حسین دشتی

حسین دشتی در جلسه با امدادگران حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به ضرورت اجرای طرح‌های دانش‌بنیان بیان کرد: با کمک و حمایت خیرین و نیکوکاران بسیاری از فرزندان خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری مشغول تحصیل هستند که این افراد بدون شک در اجرای طرح‌های دانش بنیان موفق خواهند بود.

وی با بیان اینکه توجه و تمرکز بر اجرای طرح‌های دانش‌بنیان از اولویت های کمیته امداد است،

ظهار داشت: تلاش می شود با شناسایی ظرفیت‌های مددجویان نخبه و فارغ‌التحصیل این استعداد ها به اجرای طرح‌های دانش‌بنیان سوق داده شوند.

وی اضافه کرد: این نهاد علاوه بر طرح‌ها و ایده‌های دانش‌بنیان مددجویان تحت حمایت از مددجویانی که دارای تخصص در زمینه خاصی باشند، حمایت و پشتیبانی ویژه خواهد کرد.

وی با اشاره به همکاری ۹۳ “راهبر شغلی” با کمیته امداد استان ادامه داد: بیان کرد: طرح “راهبران شغلی” برای اثربخشی هر چه بیشتر بر فرصت‌های شغلی ایجاد شده، اجرا می‌شود تا به پایدارسازی اشتغال و درآمد پایدار خانوارهای تحت حمایت کمک کند.

دشتی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت جهادگران کارآفرین و نیروهای جهادی در زمینه ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت گفت: استفاده از ظرفیت آنها مسیر توانمندسازی و خوداتکایی خانوارهای تحت حمایت را هموارتر می کند.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل رفع موانع فضای کسب ‌و کار، بازاریابی و فروش تولیدات مددجویان و ایجاد بازار کار مناسب را در توانمند سازی و خود اتکایی خانوارهای تحت حمایت بسیار مهم دانست.

وی افزود: این نهاد همچنان نیازمند یاری و کمک های مردم و خیرین برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان است تا بخشی از نیاز ها و مشکلات اساسی آنها مرتفع گردد.

او بیان کرد: خیرین از طریق کد آنی‌ پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوارهای بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.

وی اظهار امیدواری کرد: با مشارکت گسترده خیرین و آحاد مختلف جامعه در طرح‌های حمایتی کمیته امداد استان اردبیل شاهد ریشه‌کنی فقر و محرومیت از جامعه باشیم.

بیش از ۴۱ هزار خانوار با جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

انتهای پیام/