معاون برنامه‌ریزی دادگستری کل استان اردبیل گفت: در سال گذشته حدود هشت هزار و ۵۰۰ فقره پرونده در امور مرتبط بانکی وارد محاکم قضایی این استان شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

پرونده های دادگستری

شهباز ابراهیمی در نشست با مدیران عامل بانک‌های استان گفت: بروز بسیاری از این اختلافات با اتخاذ تدابیر صحیح و بموقع می‌توان پیشگیری کرد.

رییس کل دادگستری استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به گستردگی و حجم کار بانک‌ها گفت: در ارائه خدمات بانکی به مردم اولویت اصلی باید حرکت بر مدار قانون و تلاش برای کاهش زمینه‌های بروز اختلافات بویژه در ارائه و بازپرداخت تسهیلات بانکی باشد.

ناصر عتباتی افزود: همه بانک‌ها طبق قوانین و مقررات به طور مشخص از بخشنامه بانک مرکزی استفاده می‌کنند و مسلما مشاهده هرگونه تخلفی در این خصوص با برخوردهای قاطع قضایی همراه خواهد بود.

وی بر لزوم ایجاد واحدهای مشاوره‌ای بانکی به منظور آگاه‌سازی مردم از قوانین و الزامات بانکی، استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف، شفافیت در محاسبه نحوه سود و جرایم و تکریم بیش از پیش مشتریان و فعالان اقتصادی تاکید کرد.

سیدعبدالله طباطبایی ، دادستان اردبیل هم بر لزوم استعلام وضعیت مشتریان بانک‌ها قبل از ارائه تسهیلات به آنها برای احراز اهلیت و صلاحیت افراد و نیز نظارت دقیق و مستمر بر زیرمجموعه‌ها به منظور انجام احسن امورات و پیشگیری از بروز تخلفات و جرایم تاکید کرد

انتهای پیام/ایرنا