معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل از اعطای تسهیلات ساخت و بازآفرینی واحدهای مسکونی فرسوده و ناکارآمد در محلات هدف و سکونتگاه‌ها تا سقف یک میلیارد ریال خبرداد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مسکن

شهرام باباخانی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان اردبیل افزود: در حال حاضر این اداره کل در راستای احداث و باآفرینی واحدهای مسکونی ناکارآمد در محلات هدف و سکونتگاه‌ها نسبت به معرفی متقاضیان برای اخذ تسهیلات ساخت تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در صورت رعایت تمام شرایط اقدام می‌نماید.

وی گفت: هم‌اکنون احداث ساختمان‌های خانه محله ، سالن تربیت بدنی ، آسفالت معابر و پیاده راه‌سازی در استان و در قالب اعتبارات دولتی به مبلغ ۸۴ میلیارد ریال در حال اجرا می‌باشد.

وی اضافه‌کرد: در راستای تخصیص قیر رایگان جهت بازآفرینی محلات هدف با پیگیری اداره کل راه و شهرسازی استان قیر به شهرداری‌ها تحویل داده شده است.

موسی کنعانپور ،مدیرکل دفتر فنی استانداری اردبیل نیز در این جلسه احیای بافت‌های ناکارآمد و بازآفرینی شهری را امری ضروری در کاهش مشکلات اجتماعی دانست و بر پیگیری مسوولان مربوطه در شهرستان‌ها در این خصوص تاکید کرد.

وی گفت: با استفاده از ظرفیت صندوق‌های نیکوکاری و حمایتی باید مشکلات این مناطق احصاء و با همکاری خیرین جهت مشارکت در پروژه‌ها و برنامه‌های بازآفرینی در راستای بهسازی بافت‌ها اقدام شود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری اردبیل استفاده از تجارب موفق در زمینه بازآفرینی شهری و احیای بافت‌های ناکارآمد را گامی در راستای اجرای مناسب این اقدام دانست.

او افزود: در احیای بافت‌های ناکارآمد تمامی دستگاه‌ها باید پای کار بوده و هماهنگ عمل کنند.

انتهای پیام/ایرنا