چند خبر از استان اردبیل


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

🔹نادر فلاحی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به مهلت ثبت‌نام در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات کرونا که تا ۲۰ تیرماه تعیین شده است، گفت: واحدهای گردشگری و صنایع‌دستی خسارت‌دیده از کرونا در اسرع وقت نسبت به تکمیل پرونده و ثبت‌نام در سامانه کارا اقدام کنند.

🔹رامین ظهیری، مدیر گمرک بیله‌سوار گفت: واردات از گمرک بیله‌سوار در سه ماه اول سال جاری ۴۹ درصد نسبت به سه ماه نخست سال گذشته کاهش داشته است.

🔹رامین صادقی، رئیس سازمان صمت استان اردبیل گفت: برای ۴ واحد گران‌فروش لوازم خانگی در شهرستان اردبیل تشکیل پرونده شده و به تعزیرات حکومتی استان ارسال گردید.

🔹ثبت نام پایه هفتم در مدارس هیأت امنایی اردبیل از ۱۶ تا ۲۰ تیرماه به صورت سامانه‌ای انجام می‌شود. اولیای دانش آموزان با مراجعه به آدرس سامانه های register.ardedu.ir یا ۲۱۷٫۲۱۹٫۱۵۳٫۲۱۷ می توانند ثبت نام کنند.
🔹سجاد انوشیروانی، مدیر کل ورزش وجوانان استان اردبیل گفت: در راستای پیشگیری از شیوع کرونا معادل یکصد میلیون ریال مواد گند زدایی در بین اماکن ورزشی توزیع شد.

🔹ابراهیم امامی، فرماندار نیر گفت: علیه کسانی که تحت هر عنوان از جمله برگزاری مجالس عزاداری و عروسی باعث شیوع و ابتلا شهروندان به بیماری کرونا شوند از طرف شبکه بهداشت اعلام جرم خواهد شد.

🔹اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل گفت: بر اساس تفاهم نامه با رئیس سازمان برنامه و بودجه و کمک به زیرساخت‌های جهش تولید، ۶۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های نواحی و شهرک‌های صنعتی استان اختصاص یافت.

🔹شهرام رسولی، مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل از کاهش میزان تولد در این استان خبر داد و گفت: در سال گذشته ۱۹ هزار و ۱۳۶ نوزاد در استان متولد شد که این رقم در سال ماقبل آن ۲۲ هزار و ۴۲ نفر بود.

🔹سعید شهند، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: با اجرای طرح جامع زیست ‌بومی دریاچه نئور گردشگری پایدار در این منطقه توسعه می‌یابد.

🔹فعالیت تابستانی پایگاه‌های مجازی آموزش و پرورش استان اردبیل روز دوشنبه با هدف مهارت آموزی به دانش آموزان آغاز شد.

🔹کلیم الله وثوقی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اردبیل گفت: امسال ۱۳۳ کیلومتر از راه‌های استان اردبیل لکه گیری و روکش آسفالت می‌شود

🔹سردار حسینی، فرمانده انتظامی استان، از کشف ۶۳ فقره سرقت منزل، خودرو وتجهیزات ساختمان در اردبیل خبرداد و گفت: سارقان اموال مردم دستگیر و تحویل مقامهای قضایی شدند.

🔹فریبرز دهقان، معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال ۹۹ برای خانوارهای شهری این استان ۲۹.۳ درصد است.

🔹سرهنگ سید محمد صفوی، رییس پلیس راه استان اردبیل گفت: سانحه رانندگی در سه راهی کارخانه سیمان شهرستان نمین موجب مرگ یک نفر و مصدومیت ۲ نفر دیگر شد.

🔹آخرین آمار اعلام شده توسط سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نشان می‌دهد که پس از ۲ ماه، وضعیت ابتلا به بیماری کرونا در استان اردبیل از سفید به نارنجی تغییر یافته و در وضعیت هشدار قرار گرفته است.

🔹در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ مورد بستری جدید به علت ابتلاء به ویروس کرونا در استان اردبیل گزارش شده است که از این تعداد ۳۱ نفر در اردبیل، ۷ نفر در پارس آباد، ۶ نفردرمشگین شهر، یک نفر در گرمی و ۲ نفر در خلخال بستری شدند.

🔹اداره کل پزشکی قانونی استان اردبیل روز سه‌شنبه اعلام کرد: در سه ماه اول امسال ۷ نفر به علت گازگرفتگی در استان اردبیل جان باختند که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۳۳ درصد افزایش یافته است.

🔹بهروز ندایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: برای جمع‌آوری جارچی‌ها از ورودی و سطح شهر گردشگری سرعین برخوردهای قانونی اعمال می‌شود.

🔹محبوب حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان ۸۹۳۰ نفر در طرح اقدام ملی مسکن در استان اردبیل ثبت نام کردند.

🔹مجموعه نمونه گردشگری نئور بر اساس امضای تفاهم‌نامه با اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان تحویل اداره کل میراث‌فرهنگی اردبیل شد.

🔹عدالت حاجی پور، فرماندار شهرستان پارس آباد از اجرای طرح پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی در شهر پارس آباد برای اولین بار در استان اردبیل خبر داد.

🔹سه نفر از عاملان بروز آتش‌سوزی در منطقه جنگلی بخش ویلکیج از توابع شهرستان نمین با حکم دادستانی این شهرستان دستگیر و روانه زندان شدند.

انتهای پیام/