رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل:

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: اردبیل به قطب ساخت دستگاه های تولید کننده انواع ماسک تبدیل شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

ماسک

حبیب ابراهیم پور با اشاره به اهمیت تولید ماسک در شرایط حساس کنونی اضافه کرد: استان اردبیل در حاضر به دلیل وجود کارخانه های متعدد ساخت دستگاههای تولید ماسک به قطب تولید ماسک و دستگاه مرتبط با آن تبدیل شده است و همه این کارخانهها و شرکتها در پارک علم و فناوری استان اردبیل مستقر هستند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۵ شرکت مستقر در پارک علم و فناوری اردبیل مشغول به ساخت دستگاههای تولید ماسک N95، ماسک جراحی و ماسک سیلیکوتی هستند.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل ادامه داد: شرکت رادیس صنعت هوشمان آرتاویل برای اولین بار در استان اردبیل دستگاه تولید ماسک N95 را تولید کرد، شرکت دانههای قوی و سالم ساخت دستگاه تولید ماسک جراحی را انجام داده، شرکت تعاونی مجتمع اقتصادی صنعتی قزل گول مشگین شهر مشغول ساخت دستگاه تولید ماسک جراحی و N95 بوده و شرکت عملگرهای ابزار دقیق آذر گشت آور تولید ماسک سیلیکونی و شرکت آذرسایان ماشین به ساخت دستگاه تولید ماسک N95 با شرایط خاصی که هم با قیمت ارزان و هم استفاده راحت میباشد، اقدام میکند.

ابراهیم پور افزود: روزانه حدود ۱۰ هزار ماسک N95 در اردبیل تولید و به کشورهای استرالیا، مالزی، آذربایجان، ترکیه و عراق صادر میشود.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل با بیان اینکه شرکتهای طراح و سازنده دستگاه تولید کننده ماسکهای N95 و جراحی مستقر در این پارک توانستند در جهت خدمت رسانی به مردم قراردادهای تولید و فروش این نوع دستگاهها را با استانهای دیگر منعقد کنند، افزود: این دستگاه ها در استانهایی از جمله خراسان جنوبی، خوزستان، مرکزی، البرز و استان گیلان به تولید ماسک می پردازند.

انتهای پیام/ایسنا