مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: از زمان ورود ویروس کرونا به کشور تاکنون حدود ۲۰ درصد از جمعیت این استان به این بیماری مبتلا شده‌اند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

کرونا

رامین معبودی در نشستی با فرماندار خلخال افزود: نیروهای جمعیت هلال احمر استان بدون وقفه نسبت به ارائه خدمات آموزشی پیشگیرانه از کرونا ،راه‌اندازی پست‌های غربالگری ، قرنطینه و تست کرونا در مبادی وردی شهرستان‌ها و همچنین کمک به خانواده بیماران کرونایی نیازمند اقدام کرده‌اند.

وی گفت: از مجموع ۱۸۷ هزار نفر مورد غربالگری واقع شده در پست‌های غربالگری این جمعیت در چهار ماه گذشته هشت هزار مورد مشکوک شناسایی شده در پست‌های قرنطینه مبادی ورودی استان جهت درمان به مراکز درمانی ارجاع و معرفی شدند.

او اظهارداشت: علاوه بر توزیع ۱۲ هزار بسته غذایی و بهداشتی کمک مومنانه در بین خانواده‌های نیازمند ۶۷ هزار ماسک و مواد ضدعفونی رایگان فردی از سوی جمعیت هلال احمر استان در بین بیماران خاص و افراد دارای زمینه بیماری توزیع شده است.

او راه‌اندازی پویش‌های مردمی مقابله با کرونا ، تهیه و ارائه ۲۰۰ مورد بسته آموزشی اینفوگرافی و تولید محتوا با موضوع چگونگی پیشگیری از ابتلا به کرونا ،پرداخت سه تا پنج میلیون ریال کمک نقدی به بیماران خاص و دارای زمینه قبلی بیماری و تامین نیازهای بیماران کرونایی بستری در منزل و کمک نقدی به خانواده‌های عزیز از دست داده را از سایر اقدامات این نهاد ذکر کرد.

معبودی گفت: اجرای طرح کسا ، اجرای طرح مجیر ، اجرای طرح ابتکاری استانی”در خانه بمانیم” با موضوع‌های نقاشی، عکس، ساخت اوریگامی و هنرهای صنایع دستی از طریق شبکه‌های اجتماعی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی توسط جمعیت هلال احمر استان اردبیل انجام شده است.

هلال احمر

راه اندازی خانه هلال در روستاهای خلخال

فرماندار خلخال گفت: بخشداران و دهیاران برای راه‌اندازی خانه‌های هلال در روستاها باید بطور جدی با جمعیت هلال احمر مشارکت و همکاری کنند.

فریدون بابایی اظهارداشت: راه‌اندازی خانه‌های هلال برای تامین نیازهای ضروری مردم در زمان وقوع بحران و قبل از رسیدن نیروهای کمکی به مناطق دور دست روستایی با توجه به وضعیت کوهستانی و صعب‌العبور بودن بیشتر راه‌های ارتباطی خلخال ضروری بوده و باید شبکه امدادرسانی را گسترش داد.

بابایی افزود: نزدیک بودن افراد آموزش دیده به محل حادثه سبب می‌شود امدادرسانی زودتر انجام شود.

انتهای پیام/ایرنا