استاندار اردبیل گفت: استان در وضعیت هشدار قرار گرفته و با این حال برگزاری مجالس ختم و عروسی بدون توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی ریسک خطر را تشدید کرده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اکبر بهنام جو

اکبر بهنام جو بر پرهیز از برگزاری مجلس عروسی، جشن و عزاداری در فضای کوچک و بدون رعایت فاصله‌گذاری تاکید کرده و همگان را به اطلاع‌رسانی اقوام و نزدیکان از عواقب بی‌توجهی به این موارد فراخواند.

او تاکید کرد که نباید اجازه داد برگزاری مجالس بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی به جان و زندگی مردم ضرر بزند.

بهنامجو اضافه کرد: در حال حاضر موارد بستری بیماران کرونا در استان در حال افزایش است و اگر وضع به هیمن صورت ادامه یابد، نیروهای درمانی با خستگی و فشار کار مواجه می‌شوند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه حداقل یک‌سال باید با کرونا زندگی کنیم، تصریح کرد: لازم است اقدامات پیشگیرانه و پروتکل‌های بهداشتی را سرلوحه اقدامات روزانه کنیم.

وی با اشاره به اجرای تدابیر بهداشتی برای پیشگیری از وضعیت رو به حاد کرونا در استان گفت: از هفته آینده حضور کارمندان در ادارات کاهش می‌یابد، در حال حاضر ۷۵ درصد ادارات پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند و باید این میزان به ۹۵ درصد برسد.

استاندار اردبیل با اشاره به روند صعودی بیماری کرونا در استان گفت: با افرادی که به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بی‌توجهی کنند، برخورد خواهد شد.

استاندار اردبیل با تاکید بر ارائه روزانه آمار و اخبار تلفات و بستری‌های کرونا از سوی دانشگاه علوم پزشکی، این موضوع را در هشدار به مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی تاثیرگذار دانست.

وی ممانعت از تجمع بیش از حد در مراکز گردشگری را ضروری دانست و افزود: مراکزی چون پل‌های معلق به دلیل جلوگیری از ازدحام جمعیت پنجشنبه و جمعه‌ها تعطیل خواهند بود.

در استان اردبیل ۲۲۳ بیمار بستری وجود دارد که ۴۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

انتهای پیام/ایرنا