قاسم رحیمی با اشاره به ساماندهی ۲۷ هزار کارگر ساختمانی در استان اردبیل و با بیان این که ۲۱ هزار نفر از این کارگران بیمه شده‌اند، از نایب رییس مجلس یازدهم خواست تا مشکل بیمه ۶ هزار نفر کارگر ساختمانی ساماندهی شده استان را حل کند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

قاسم رحیمی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل نیز هدف از برگزاری این جلسه را بررسی موضوعات و نیازهای دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان ذکر کرد و گفت: ۱۱ دستگاه زیر مجموعه این وزارتخانه به قاطبه جمعیت استان به شکل مستقیم و غیرمستقیم خدمات ارائه می‌کنند.
قاسم رحیمی، جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات و تسهیلات اشتغال‌زا را از افتخارات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ذکر کرد و افزود: در سه سال گذشته برای ۲ هزار و ۹۲۸ طرح در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، سه هزار و ۹۶ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی همچنین با اشاره به پرداخت چهار هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال تسهیلات برای یک هزار و ۴۹۷ طرح معرفی شده به بانک در قالب اعطای تسهیلات به طرح‌های اشتغال فراگیر اظهارداشت: هنوز یارانه ۲ تا پنج درصد این تسهیلات پرداخت نشده است.
رحیمی از اختصاص پنج هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال برای اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از شیوع کرونا در استان اردبیل خبر داد و گفت: این تسهیلات ۱۲ درصدی در ۱۴ رسته و برای ۵۵۰ حرفه در حال پرداخت است.
وی همچنین از فعال‌سازی ۱۱۴ تعاونی غیر فعال طی سال‌های اخیر در استان خبر داد و گفت: صادرات ۳۵ میلیون دلاری تعاونی‌های استان در سال گذشته جزو افتخارات این بخش محسوب می‌شود که نقش اساسی در اشغال استان داشته است.
در این جلسه مدیران دستگاه‌های اداری زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارائه گزارش حوزه کاری خود پرداختند و نایب رییس مجلس با احصای مشکلات کاری آنها، برای پیگیری و حل مشکلات این دستگاه‌ها به منظور ارائه خدمات سریع و آسان به مردم قول مساعد داد.

انتهای پیام/ایرنا