استاندار اردبیل گفت: سدمخزنی پیله‌سحران اردبیل که عملیات اجرایی آن از ۲ سال قبل شروع شده حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

سد

اکبر بهنامجو در بازدید از سد پیله‌سحران افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر۴۰۰میلیارد ریال احداث می شود و کسری اعتبار آن از محل اعتبارات استانی و ملی تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه مبلغ ۷۰میلیارد ریال برای تکمیل این سد اعتبار لازم است، گفت: عملیات احداث تاج سد ۷ متر انجام شده و سه متر دیگر باید به آن افزوده شده و تکمیل گردد.

بهنامجو اضافه کرد: ظرفیت این سد هفت میلیون مترمکعب بوده و ۲ هزار و ۹۰۰ هکتار از اراضی شهرستان اردبیل را تحت پوشش آبیاری مدرن قرار خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه شبکه آبیاری مدرن ۶۰۰هکتار از پایاب این سد اجرا شده است، گفت: از ۲ هفته آینده ادامه عملیات اجرایی آن دوباره آغاز می‌شود.

بهنامجو افزود: این سد برای تامین بخش قابل توجهی از اراضی کشاورزی با آب مطمئنه و بدون مشکلات زیست محیطی طراحی شده است.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه سد پیله سحران علاوه بر هدف کشاورزی اهداف گردشگری نیز دارد تشریح کرد: با توجه به اینکه سد پیله‌سحران در نزدیک‌ترین نقطه مرکز استان قرار گرفته می‌تواند برای مردم منطقه به عنوان یک منطقه گردشگری مورد استفاده قرار گیرد.

به گفته وی ، مطالعه و طراحی بخش گردشگری این سد به زودی آغاز می‌شود و مردم اردبیل علاوه بر دریاچه شورابیل از این منطقه بکر و دارای آب و هوای مناسب نیز استفاده خواهند کرد.

انتهای پیام/