عضو کمیسیون عمران مجلس خبر داد

صدیف بدری گفت: متاسفانه بیشتر جمعیت ایران در بافت فرسوده زندگی می‌کنند که نیاز است با در نظرگیری برنامه‌ ششم توسعه برای بازسازی بافت‌های فرسوده اقداماتی اعم از پرداخت ۱۰ درصد هزینه با ارائه تسهیلات برای نوسازی املاک فرسوده در دستور کار باشد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

صدیف بدری

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وضعیت آشفته بازار مسکن اظهار داشت: نظارت بر وضعیت ساختمان‌های فرسوده یکی از اولویت‌های اساسی است که در این زمینه باید برنامه‌ریزی‌های اساسی اجرایی شود.

وی با اشاره به این که بازسازی خانه‌های کلنگی به مالکان و سیستم بانکی کشور مرتبط است، بیان کرد: ارائه تسهیلات و همکاری صاحبان این املاک از اهم مواردی است که روی اصل موضوع تاثیر می‌گذارد و به همین منظور باید به صورت مرحله‌ای اجرا شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در نظر گرفتن الزامات برای صدور مجوز ساختمان‌های عمومی نیز باید در دستور کار قرار گیرد به گونه‌ای که تمامی ابعاد برای احداث یک مکان عمومی با در نظر داشتن تمامی مزایا به شکل مناسب باشد.

مسکن

اولویت اساسی این روزهای مجلس اشتغال و مسکن است

بدری تصریح کرد: نوسازی درمانگاه‌های قدیمی نیز از مواردی است که باید مورد توجه واقع شود چرا که بی‌توجهی به مسائل ایمنی ساختمان‌های مسکونی و تجاری کم‌ترین موضوعی است که در راستای پیشگیری از اتفاقات ناگوار باید مورد توجه شود که متاسفانه در کشور ما آنچنان اهمیتی ندارد.

وی اظهار کرد: حل مشکلات ساختمان‌های فرسوده نیازمند ورود مجلس به موضوع است به‌این دلیل که باید حمایت‌های قانونی و ارائه تسهیلات به بافت‌های فرسوده برای بازسازی این ساختمان‌ها انجام شود و نیز تامین اعتبار از سوی متولیان مربوطه مبنای کار قرار گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه طرح ساماندهی مسکن یک‌شنبه هفته آینده تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود گفت: انتظار می‌رود آینده خوبی برای ساماندهی مسکن پیش رو داشته باشیم و شرایطی که شاید مجلس قبل به آن اهمیت آنچنانی ندارد در این دوره سامان یابد.

بدری افزود: اهمیت به اشتغال و مسکن جزو اولویت اساسی مجلس است و در این زمینه اگر به بخش مسکن و به خصوص به بخش تولید و آنچه که در طرح جامع مسکن و برنامه ششم توسعه به آن تاکید شده توجه می‌شد تعادل بین عرضه و تقاضا برقرار بود.

وی گفت: از دیگر مواردی که می‌تواند در تعادل قیمت مسکن تاثیرگذار باشد بحث حذف زمین از قیمت تمام شده مسکن است که اگر این طرح تصویب شود و زمین در اختیار سازنده قرار بگیرد بدون شک می‌توان به اجرای طرح امیدوار شد.

انتهای پیام/