استاندار اردبیل با بیان ورود شهرستان‌های اردبیل و نمین به وضعیت قرمز گفت: برگزاری هرگونه مراسم عروسی و ترحیم در این دو شهر ممنوع و تعطیل اعلام می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

کرونا
اکبر بهنامجو  اظهار کرد: در سایر شهرها نیز مردم باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از حداقل یک پنجم ظرفیت در منازل و تالارها مراسم برگزار کنند.
او اضافه کرد: طبق خود اظهاری افراد بستری شده، عامل تشدید آمار ابتلاء به کرونا شرکت در مراسم عروسی، مجالس ترحیم و تجمعات مردمی در محافل عمومی بوده است.
وی روند افزایشی بیماری کرونا در استان اردبیل‌را بسیار جدی اعلام کرد و گفت: در صورت ایجاد محدودیت‌ها و ورود مجدد شهرهای استان به وضعیت قرمز خسارات و آسیب‌ سنگینی به اقتصاد و معیشت مردم و اصناف وارد می‌شود و بایستی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی سعی کنیم استان به وضعیت سفید بر گردد.
بهنامجو ادامه داد: علیرغم تلاش بسیار ارزنده تیم پزشکی و کادر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی استان  متاسفانه در دو هفته اخیر تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌ها به ۲۳۶ نفر رسیده است و در ۲۴ ساعت گذشته ۲ نفر فوتی نیز داشتیم.
وی با اشاره به اینکه  مبتلایان خوشه‌ای، گروهی و خانوادگی جزو خطرناک‌ترین موارد ابتلاء است افزود: به دلیل بی‌توجهی مردم به موارد بهداشتی و عدم رعایت فاصله اجتماعی شاهد به صدا در آمدن زنگ خطر کرونا در دو شهر اردبیل و نمین و به تبع آن سایر شهرستان ها هستیم.

انتهای پیام/ایرنا