رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل

رامین صادقی با بیان اینکه تمامی واحدهای صنفی مکلفند از فروش هر نوع کالای بی کیفیت خودداری کنند، اظهار داشت: همچنین جلوگیری از گرانفروشی در دستور کار قرار گرفته و با متخلفان و گرانفروشان بشدت برخورد شده و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

رامین صادقی

رامین صادقی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان اردبیل گفت: با توجه به اهمیت ساماندهی و تنظیم بازار کالا و خدمات و تشدید برخورد با متخلفان و سود جویان بازرسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اصناف بصورت منسجم و هماهنگ بر نحوه عملکرد واحدهای تولیدی ، توزیعی و خدماتی در استان نظارت ویژه و مستمر خواهند داشت.

وی نظارت بر نحوه توزیع کالاهای اساسی و لوازم خانگی را مهم ارزیابی کرد و افزود: احتکار، اختفا و امتناع از عرضه کالا، عدم اعلام موجودی، توزیع خارج از شبکه و عدم رعایت قیمت مصوب تخلف بوده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی بیان کرد: متصدیان واحدهای صنفی و خدماتی بر اساس ماده ۶۵ قانون نظام صنفی و در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان ملزم به نصب قیمت بر روی کالا و یا نصب تابلو نرخ دستمزد خدمت در محل کسب می باشند و در غیر این صورت با متخلفان برخورد قانونی می شود.

نظارت بر واحدهای تولیدی و توزیعی استان اردبیل تشدید می‌شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از تشدید نظارت و بازرسی بر واحدهای تولیدی و توزیعی این استان به منظور جلوگیری از تخلف احتمالی اصناف خبر داد.

صادقی اضافه کرد: برای کنترل بازار و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت، مرغ منجمد به هر مقدار که نیاز استان باشد از محل ذخائر و سهمیه اختصاصی از طریق فروشگاههای زنجیره ای و رفاهی و تعاونی ادارت توزیع می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ادامه داد: مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله گران فروشی، درج نکردن قیمت، عدم صدور فاکتور، کم فروشی، احتکار و اختفاء و توزیع کالا خارج از شبکه را با استفاده از سامانه ۱۲۴ واحد رسیدگی به شکایات مردمی این سازمان اطلاع دهند.

انتهای پیام/ایرنا