رییس اداره محیط زیست مشگین‌شهر از تلف شدن یک قلاده خرس قهوه‌ای در روستای هفت چشمه از توابع بخش ارشق این شهرستان خبر داد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

خرس قهوه ای

یوسف محمدی گفت: روز گذشته درپی ورود یک قلاده خرس قهوه‌ای به نزدیکی روستای هفت چشمه از توابق بخش ارشق در ۶ کیلومتری شهر رضی اهالی روستا نسبت به متواری کردن آن اقدام می کنند.

وی افزود: با گزارش مردمی به اداره محیط زیست و اعزام محیط‌بانان به منطقه پس از بررسی و تحقیقات محلی مشخص شد راننده تراکتور پس از خسته کردن خرس حیوان زبان بسته را با تراکتور زیر گرفته به طوری که آثار شکستگی و خونریزی در بدن این حیوان مشاهده شد.

او از تشکیل پرونده در این رابطه خبر داد و اظهارداشت: محیط زیست اقدامات لازم را انجام داده و از فرد مورد نظر شکایت کرده است.

رییس اداره محیط زیست شهرستان مشگین‌شهر بیان کرد: فرد مورد نظر شناسایی شده و پرونده برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی به سیستم قضایی ارسال شده است.

محمدی افزود: اقلیم و موقعیت جغرافیایی مشگین شهر باعث کثرت خرس قهوه‌ای و پراکندگی جمعیت آن در این شهرستان شده و هر سال تعدادی از آن در منطقه تلف می‌شود.

وی از اهالی منطقه خواست با حیوانات مهربان بوده و از وارد کردن هر گونه صدمه به وحوش پرهیز کنند و در صورت ورود حیوانات وحشی به سکونتگاه‌ها مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

وی از مردم، همیاران و دوستداران محیط زیست خواست در صورت مشاهده و یا اطلاع از هر گونه تخلفات زیست‌محیطی مراتب را به اولین پاسگاه محیط‌بانی ، پاسگاه انتظامی و یا به سامانه ارتباط مردمی ۱۵۴۰ حفاظت محیط‌زیست استان گزارش کنند.

شهرستان مشگین‌شهر در ۹۰ کیلومتری شمال اردبیل و در دامنه کوه سبلان واقع است.

انتهای پیام/ایرنا