چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۳:۴۸
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ :: ۱۰:۴۳

بهره‌مندی اردبیل از تمام شبکه‌های تلویزیونی دیجیتال

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: شهروندان ساکن مرکز استان امکان تماشای برنامه تمام شبکه‌های تلویزیونی دیجیتال کشور را دارند.

علی ملااحمدی در بازدید از ایستگاه رادیویی خلخال با اشاره به ارائه بسته‌های ۱ و ۲ تی‌اس و امکان دریافت برنامه‌های شبکه‌های رادیو و تلویزیونی دیجیتال در شهرستان‌های مختلف استان اظهارداشت: بسته سوم تی‌اس و امکان دریافت چهار شبکه تلویزیونی از جمله شبکه‌های تماشا ،ایران کالا و امید در شهرستان‌های استان و طی توافقی که با استانداری اردبیل صورت گرفته در ۲ سال آینده راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۹۷ درصد از مناطق شهری و روستایی این استان زیرپوشش شبکه‌های دیجیتال قرار دارند، افزود: برای رسیدن به پوشش ۱۰۰ درصدی شبکه‌های رادیو و تلویزیونی دیجیتال راه‌اندازی ۴۵ ایستگاه جدید در دستور صدا و سیمای اردبیل قرار دارد که تا پایان سال آینده ۳۰ ایستگاه راه‌اندازی و ۱۵ ایستگاه نیز پس از ۲ سال ایجاد خواهد شد.

وی گفت: برای پوشش برنامه‌های دیجیتال رادیو و تلویزیونی مناطق شهری و روستایی استان علاوه بر راه‌اندازی ۱۸۰ ایستگاه تقویت‌کننده جدید دیجیتال ۱۲۵ ایستگاه قبلی آنالوگ نیز دیجیتال‌سازی شده است.

ملااحمدی افزود: با نصب و راه‌اندازی فرستنده‌های جدید دیجیتال ،پوشش مناطق شهری و روستایی این استان و بهره‌مندی اهالی ساکن در این مناطق از برنامه‌های شبکه‌های دیجیتال رادیو و تلویزیون نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است.

شبکه تلویزیونی

بیشترین تعداد فرستنده‌های دیجیتال استان اردبیل در مناطق روستایی شهرستان خلخال نصب شده است

وی اظهارداشت: برغم اینکه بیشترین تعداد فرستنده‌های دیجیتال استان اردبیل در مناطق روستایی شهرستان خلخال نصب شده، ولی پوشش شبکه‌های دیجیتال در مناطق روستایی این منطقه ۹۶ درصد و یک درصد پایین‌تر از میانگین استانی است.

او با بیان اینکه ۵۰ درصد از ایستگاه‌های دیجیتال موجود استان در منطقه جنوب استان اردبیل واقع است، گفت: کوهستانی و صعب‌العبور بودن مناطق روستایی جنوب استان موجب شده تا در حال حاضر از مجموع ۱۸۰ فرستنده تقویت کننده امواج دیجیتال شبکه‌های مختلف صدا و سیما ۵۸ ایستگاه شامل ۳۵ درصد از مجموع ایستگاه‌های استان در مناطق روستایی و شهری شهرستان خلخال و ۳۰ ایستگاه نیز شامل ۱۵ درصد در مناطق مختلف شهرستان کوثر نصب و راه‌اندازی شود.

مدیرکل صدا وسیمای استان اردبیل بیان‌کرد: برای پوشش کامل و ۱۰۰ درصدی برنامه‌های دیجیتال صدا و سیما در مناطق روستایی باقیمانده خلخال نصب و راه‌اندازی چند ایستگاه جدید تقویت کننده امواج دیجیتال نیاز است .

وی گفت: فرمانداری خلخال در سال گذشته پنج میلیارد ریال برای راه‌اندازی ایستگاه‌های جدید از محل اعتبارات استانی تخصیص داده بود که ۳۵ درصد از این اعتبار تا پایان سال محقق شد و با احتساب اعتبارات ملی هزینه شده برای راه‌اندازی ایستگاه‌های دیجیتال در خلخال در سال گذشته به ۴۰ میلیارد ریال رسید.

وی با بیان اینکه با شیوع بیماری کرونا در کشور وظیفه آموزش از راه دور در مناطق مختلف کشور به عهده رسانه ملی گذاشته شده، از تلاش برای ارائه بسته‌های دوم و سوم پوشش دیجیتال ۱۰ روستای خلخال در آینده نزدیک خبر داد.

وی اظهارداشت: در صورت تامین ۵۰ درصد از اعتبار مورد نیاز برای راه‌اندازی ایستگاه‌های جدید از محل اعتبارات شهرستانی خلخال صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز نسبت به تامین ۵۰ درصد باقیمانده اعتبار اقدام می‌کند.

او با اشاره به سختی کار تردد کارکنان فرستنده مالان‌کوه خلخال بویژه در فصول سرد سال و هنگام بارندگی برف افزود: تامین اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه اصلاح راه دسترسی به این ایستگاه از عهده صدا و سیمای مرکز اردبیل خارج بوده و نیازمند تخصیص اعتبار از محل اعتبارات استانی و ملی است.

مدیرکل صدا وسیمای مرکز اردبیل گفت: هم‌اکنون از مجموع سه ایستگاه پرقدرت رادیویی استان اردبیل یک ایستگاه پرقدرت در شهر خلخال فعال بوده و پوشش رادیویی منطقه جنوب استان اردبیل را به عهده دارد.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز در این بازدید با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته برای تکمیل پوشش برنامه‌های دیجیتال صدا و سیما در این شهرستان از سوی صدا و سیمای مرکز اردبیل افزود: برای پوشش کامل مناطق روستایی این شهرستان راه‌اندازی ۱۲ ایستگاه در دستور کار قرار گرفته و فرمانداری نسبت به کمک به تامین اعتبار موردنیاز اجرای این پروژه‌ها از طریق تخصیص اعتبارات استانی ، صدا و سیمای اردبیل را همراهی خواهد کرد.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است